News

Sieć płatnych dróg dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony będzie rozszerzona

płatne drogi 3,5 tony

Ministerstwo Infrastruktury planuje rozszerzenie w I kw. 2023 r. sieci płatnych dróg dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony o odcinki dróg klasy A i S, wybudowane po 2017 r.

Tak zapowiedział wiceminister w tym resorcie Rafał Weber.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

„Ministerstwo planuje w I kw. 2023 roku rozszerzenie sieci dróg płatnych (będących w zarządzie GDDKiA) dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej pow. 3,5 t, na których pobierana jest opłata elektroniczna za pośrednictwem systemu e-TOLL. Sieć z poborem opłat poprzez e-TOLL ma być rozszerzona o odcinki dróg klasy A i S, które zostały wybudowane i oddane do ruchu od chwili ostatniego rozszerzenia sieci w 2017 roku” – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Zasilenie Krajowego Funduszu Drogowego (KFD) dodatkowymi funduszami zgromadzonymi w ten sposób pozwoli na realizację kolejnych, oczekiwanych przez branżę transportową i resztę interesariuszy drogowych inwestycji infrastrukturalnych, które przede wszystkim mają na celu ukończenie transeuropejskiej drogowej sieci transportowej TEN-T na terenie Polski, wskazał także.

Rozszerzenie sieci dróg płatnych zostało zgłoszone do Komisji Europejskiej jako jedno z działań, które Polska zamierza podjąć w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top