Poradnik

Sklep SEO – jak go wybrać

seo sklep pozycjonowanie

Ile trzeba płacić za usługi SEO? To pytanie pojawia się coraz częściej. Wiele osób sparzyło się na pozycjonowaniu. Wielu osiągnęło też spory sukces. Podobnie jak w przypadku każdej transakcji biznesowej lub zakupu – wydawaj pieniądze tylko wtedy, gdy czujesz się komfortowo. Nie każdy sklep SEO spełni twoje oczekiwania.

Twoja strefa komfortu powinna wynikać z różnych zależności – jak dobrze znasz ten biznes, jak długo prowadzisz interesy z konkretną osobą lub podmiotem. Lub jakie jest Twoje pierwsze wrażenie. Jak osobiście oceniasz tę osobę lub zdolność podmiotu do świadczenia usługi?

1. Prawda

Prawda o usługach SEO jest taka – jest to ciężka praca. Wykonywanie wysokiej jakości usług wymaga czasu, poświęcenia, wysiłku, umiejętności i doświadczenia. Są one w twoim zasięgu, ale czasami warto zainwestować w jakiegoś pośrednika.

Pozycjonowaniem zajmują się tym tak zwani specjaliści SEO. Skąd wiedzieć, że dokonujesz właściwego wyboru i nie przepłacasz za ich pracę?

W przeważającej części agencje są coraz bardziej wiarygodne – świadczą wysokiej jakości usługi i spełniają swoją rolę. Ustalenie budżetu może być jednak bardzo trudne. Kroki poniżej mogą pomóc Ci w uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie. Tak więc:

– Ustaw sobie „realistyczny” budżet i cel marketingowy

– Testuj różne serwisy

– Nie kupuj, dopóki nie poczujesz się komfortowo

– Pamiętaj „tanio, nie zawsze znaczy lepiej”

– Zapytaj i sprawdź o referencje / polecenia / portfolio

– Poproś o statystyczne raporty i case study

Przeanalizujmy więc każdy krok po kolei.

2. Ustal sobie realistyczny budżet i cel marketingowy

Nie oszukuj się myśląc, że możesz zapłacić 200 zł a przez noc zarobisz tysiące. Zamiast tego utwórz budżet w zależności od potrzeb marketingowych, konkurencyjności branży, przewidywanego wyniku jaki chcesz osiągnąć i skali czasu.

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna znalazła się na liście 10 najlepszych wyników wyszukiwania pod kątem określonego słowa kluczowego spodziewaj się, że zapłacisz tysiące, a często dziesiątki tysięcy za wysokiej jakości, profesjonalne i niezawodne usługi SEO – prawie zawsze w zależności od na konkurencyjności słowa kluczowego.

3. Testuj

Znajdź najbardziej atrakcyjne usługi i porównuj je z innymi. Nie zadowalaj się słowami „tania” lub „niedroga” ale „skuteczna” i „strategiczna”. Wiele agencji obiecuje przenoszenie gór, ale często nic z tego nie wychodzi.

Dzieje się tak, ponieważ w SEO chodzi o długoterminową strategię. Czasami tysiące linków jest znacznie mniej niż skuteczne niż jeden a porządny. W rzeczywistości jest to o wiele bardziej skomplikowane.

Ktoś kto zaoferuje strategiczną mapę drogową prowadzącą do sukcesu w konkretnym zakresie czasowym powinien być twoim wyborem.

4. Nie kupuj, dopóki nie poczujesz się komfortowo

Zawsze powinieneś czuć się komfortowo powierzając swoje pieniądze w ręce Agencji SEO. Jeśli masz specjalne potrzeby – na przykład chcesz podpisać umowę, chcesz mieć określony harmonogram płac lub masz jakieś pytania upewnij się, że otrzymałeś odpowiedz.

Osobiście sugeruję podpisanie umowy, która określa konkretne kroki które podejmie usługodawca w ustalonym terminie czasowym. Pozwoli Ci to na solidne fundamenty i monitorowanie postępu.

5. Pamiętaj: „Tanie, nie zawsze znaczy lepsze”

Kiedy ktoś oferuje usługi SEO za 20 zł lub nawet 200 zł to powiedziałbym „strzeż się tej Agencji”. Najprawdopodobniej są to osoby, które nie mają pojęcia co robią bądź po prostu oszukują klienta.

Dobrze jest zapłacić za teksty i linki wysokiej jakości i pozyskać skuteczne usługi SEO. Najlepsi w branży rozumieją tę koncepcję – są pionierami i zawsze podążają za trendem.

Większość najlepszych serwisów SEO nie będzie tania, ale warta każdej wydanej złotówki. Jeśli weźmiesz pod uwagę inne platformy marketingowe i reklamowe takie jak reklamy telewizyjne, reklamy drukowane, reklamy na dużych targach czy stoiskach targowych to zdecydowanie się to opłaca.

Marketing internetowy i optymalizacja pod kątem wyszukiwarek kosztują orzeszki ziemne w porównaniu z innymi metodami reklamowymi. Masz też większy zasięg wśród odbiorców.

Usługi SEO mogą z łatwością kosztować od 5000 do 25 000 zł. W zależności od potrzeb może to być znacznie więcej. Ale równocześnie znacznie taniej niż inne platformy reklamowe. Więc następnym razem gdy pomyślisz, że usługa SEO kosztuje zbyt dużo to pomyśl o innych metodach reklamy i stawkach jakie musiałbyś zapłacić, a także o zwrocie z inwestycji (ROI). Usługi SEO są zawsze na topie w porównaniu z innymi platformami reklamowymi.

6. Zapytaj o referencje, polecenia czy portfolio

Każdy dostawca usług SEO powinien być w stanie pokazać Ci jakieś Case Study. Czyli witryny, na których wykonali swoją pracę. Może to być nawet osobista strona internetowa sprzedawcy. Powinni być w stanie wykazać działania oparte na realnych wynikach.

Weryfikacja informacji nie zawsze jest łatwa lub wykonalna. Powinieneś spróbować skontaktować się i zweryfikować to, co możesz.

7. Poproś o raporty

Kampania SEO powinna zawierać raporty okresowe. Śledzenie postępów jest ważne z wielu powodów. Po pierwsze – informuje czy Agencja wykonuje swoją pracę. Po drugie – informuje Cię czy metody, strategie i techniki SEO działają czy też nie. Po trzecie – informuje o realnej wartości dodanej, którą generuje owa firma. Celem pośrednim jest przecież zwiększenie zwrotu z inwestycji (ROI). Warto o tym pamiętać.

8. Podsumowanie

Podsumowując – trzymaj się z dala od oszustów i podczas dokonywania transakcji  odrób swoją pracę domową. Pamiętaj też, że „tanio nie znaczy lepiej”. Pomyśl o tym czy wolałbyś płacić w tysiącach jednej firmie za wysokiej jakości pracę, które przyniosą wyniki i zwiększą ogólną wydajność Twojej witryny czy raczej zapłacisz 200 zł wielu różnym agencjom, które tak naprawdę nigdy nie dadzą wyników. Warto zainwestować w najlepsze możliwe rozwiązania!

Materiał zewnętrznySeochess.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top