Poradnik

Sklep w modelu Dropshipping – na czym polega?

Dropshipping sklep internetowy w polsce czy się opłaca jak założyć sprzedaż opłacalnośc ile można zarobić

Coraz częściej i chętniej kupujemy w Internecie. Wartość rodzimego rynku e-commerce pod koniec 2019 roku szacowana była na 50 mld złotych. Polska zajęła 13., wysokie miejsce, w zestawieniu najszybciej rosnących rynków e-commerce na świecie. Rosnąca liczba zwolenników e-zakupów sprawia, że coraz więcej tradycyjnych firm przenosi swoją sprzedaż do sieci, pojawiają się także nowi inwestorzy. Czy rynek e-commerce jest dla każdego? Czy bez znacznych nakładów finansowych możesz otworzyć e-sklep i odnieść finansowy sukces? Dropshipping to rozwiązanie, które umożliwia efektywną sprzedaż on-line bez dużych inwestycji i zaangażowania. Jak to możliwe? Przeczytaj nasz artykuł.

Na czym polega dropshipping?

Zastanawiasz się nad otwarciem sklepu internetowego? Szukasz odpowiedniego modelu, który pozwoliłby zmaksymalizować zyski? Jednym z nich jest niewątpliwie dropshipping. To model sprzedaży, w którym występują trzy strony: hurtownia (producent, dostawca, dystrybutor), sklep internetowy oraz ostateczny klient. Istnieją dwa modele dropshippingu. W modelu bezpośrednim, sklep internetowy działa we własnym imieniu – wystawia paragon, obsługuje zwroty, płaci podatki. Na hurtownie przeniesiony jest wyłącznie obowiązek obsługi i wysyłki zamówienia. W modelu pośredniczenia, zadaniem sklepu internetowego jest pozyskanie klienta i przekazanie informacji o zamówieniu hurtowni, która dopełnia pozostałych obowiązków związanych z obsługą i wysyłką zamówienia.

Niezależnie, który model wybierzesz, decydując się na dropshipping, podatki i tak zapłacisz. Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie działalności we własnym imieniu, rozliczysz się jak każdy sprzedawca – odprowadzisz do Urzędu Skarbowego podatek zgodnie z modelem : VAT z faktur dla klientów – VAT z faktur, które wystawiła dla Ciebie hurtownia. W modelu pośredniczącym odprowadzisz podatek VAT jedynie od prowizji.

Załóż swój sklep internetowy

Jak otworzyć sklep internetowy? To pytanie zadaje sobie każdy, kto na poważnie rozważa rozpoczęcie działalności w branży e-commerce. Założenie sklepu internetowego może okazać się dziecinnie proste. Bank PKO BP, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferuje możliwość założenia e-sklepu z panelu obsługującego konto. Wystarczy zalogować się do iPKO, wejść w zakładkę Moja firma, a następnie wybrać e-Sklep. PKO Bank Polska, dzięki współpracy z Shoplo, oferuje niezawodne rozwiązanie – gotowy sklep internetowy. Nie musisz być programistą, ani nawet osobą specjalnie obeznaną w funkcjonowaniu stron internetowych, cały sklep przygotujesz korzystając z prostego w obsłudze interfejsu. Możesz również zdecydować się na wsparcie ekspertów z Shoplo, którzy skonfigurują całość za Ciebie.

Dlaczego oferowane przez PKO BP rozwiązanie jest tak ciekawe? Przez 3 miesiące całkowicie za darmo możesz przetestować ofertę. Jeśli zdecydujesz się na kontynuację, będziesz mógł rozliczać się w formie comiesięcznego abonamentu – tu w zależności od wybranego pakietu zapłacisz od 49 PLN do 299 PLN. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że w modelu biznesowym jakim jest dropshipping hurtownie – ich poprawna integracja ze sklepem internetowym odgrywa kluczową rolę. To bowiem od szybkiego i właściwego importowania stanów magazynowych dostawców, zależy sukces sprzedaży i relacji z klientami. Jeśli stale, zamiast działać, stawiasz sobie pytanie: „Jak stworzyć sklep internetowy?” To weź byka za rogi. Jeszcze nigdy stworzenie własnego sklepu internetowego nie było tak proste i… tanie.

Jak zacząć sprzedawać w modelu dropshipping?

Jak zacząć dropshipping? Od wyboru branży. Czym kierować się wybierając asortyment? Na pewno warto prześledzić jakie produkty są najchętniej i najczęściej kupowane przez internautów. Konsumenci najchętniej kupują w sieci sprzęt AGD/RTV oraz produkty z kategorii dom i wnętrze. Co nie oznacza, że to jedyne branże, które pozwolą odnieść sprzedażowy sukces. Równie dobrze możesz postawić na branżę niszową lub wybrać asortyment, który bardzo dobrze znasz, dzięki czemu odpowiednio go zareklamujesz i zachęcisz klientów do zakupu. Jeśli już asortyment został wybrany, czas na negocjacje z dostawcą (hurtownią) warunków współpracy. Zadbaj by jasno zostały określone: wysokość prowizji, sposób rozliczeń, termin wysyłki oraz sposób wysyłki do klienta, a także kwestie ewentualnych zwrotów i reklamacji. Doprecyzowanie tych kwestii pozwoli uniknąć nieporozumień i uchroni Twoje relacje z klientami.

Dropshipping w Polsce – czy warto?

Dropshipping – czy warto się w to bawić?. Pytanie które zadaje sobie każda osoba rozpoczynająca przygodę z takim modelem sprzedaży. Niestety na dzień dzisiejszy nie istnieją wiarygodne źródła, które pozwoliłyby jasno określić: ile, jak szybko i w jakich branżach można zarobić. Nie pozostaje nic innego, jak śledzenie aktualnych danych dotyczących branży e-commerce – trendów, najchętniej kupowanego asortymentu oraz zachowań konsumentów. Wnikliwa analiza danych pozwoli dostosować asortyment oraz działania reklamowe do obecnie panujących trendów, co pozwoli zmaksymalizować zyski.

Dropshipping a opłacalność, czyli ile można zarobić?

Czy prowadzanie sklepu w modelu dropshipping pozwoli zrezygnować z etatowej pracy? Czy zarobki z dropshippingu umożliwią dostatnie życie, czy pozwolą pokryć wyłącznie część miesięcznych kosztów? Tu składowych wpływających na ostateczny wynik jest wiele. Istotne są warunki współpracy ustalone z dostawcą – zwykle jako początkujący sprzedawca nie możesz liczyć na wysokie rabaty, lecz z czasem możesz uzyskać bardzo preferencyjne ceny zakupu, co pozytywnie wpłynie na wysokość Twojej marży. Kalkulując potencjalne, przyszłe dochody należy uwzględnić koszty reklamy, bez której wypromowanie sklepu internetowego nie będzie możliwe. Nawet, jeśli rozwiązanie jakim jest dropshipping nie oferuje kokosów, jest z pewnością atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób stawiających pierwsze kroki w branży e-commerce, która jest najdynamiczniej rozwijającym się sektorem polskiej gospodarki.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top