Poradnik

Skuteczna windykacja w Rzeszowie krok po kroku

windykacja kancelaria rzeszów
fot. materiały prasowe

Gdy klient zalega ze spłatą faktury, unika kontraktu i nie reaguje na pisemne wezwania do zapłaty – oznacza to, że prawdopodobnie potrzebujesz usług windykacyjnych. Samodzielne działanie w tym zakresie jest możliwe, jednak nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Z tego względu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na usługi windykacyjne. Rzeszów jest miastem, którego ten trend nie ominął. Nie każdy wie jednak, że z pomocy windykatora można skorzystać również online, czyli bez wychodzenia z biura czy domu.

Windykacja miękka – gdy chcesz zachować dobre relacje z dłużnikiem

Pierwszym krokiem jest zawsze windykacja miękka, czyli przedsądowa. W tym przypadku celem jest uzyskanie zapłaty w sposób polubowny, a więc bez angażowania sądu i komornika. Ten etap pozwala także na zachowanie dobrych relacji z kontrahentem-dłużnikiem.

Windykacja miękka polega przede wszystkim na przygotowaniu przedsądowego wezwania do zapłaty z określonym terminem. Warto pamiętać, że gdy pismo jest opatrzone pieczątką kancelarii prawnej, istnieje większa szansa, że dłużnik potraktuje nasze działania poważnie. Poza tym niektóre firmy wysyłają wezwanie za potwierdzeniem odbioru, dodatkowo dając możliwość wysyłki za granicę.

Co ciekawe, ponad 70% spraw realizowanych właśnie przez kancelarie windykacyjne kończy się już na tym pierwszym etapie.

Windykacja twarda, czyli działania ostateczne: sądowe i komornicze

Jeśli jednak reakcja kontrahenta nie będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami i mimo wezwania do zapłaty nie ureguluje długu, trzeba przejść do tzw. twardej windykacji. Polega ona na pełnej analizie procesowej sprawy i złożeniu pozwu. Następnie firma obsługująca sprawę powinna reprezentować klienta w postępowaniu sądowym. Jak wiadomo, do takich działań trzeba zatrudnić prawnika. Dlatego ponownie wybór kancelarii prawnej daje większe szanse na wygraną i kompleksową obsługę sprawy.

Ostateczny krok to egzekucja należności przez Komornika Sądowego. Jak widać, zapłata długu może być dobrowolna bądź nie. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji konkretnego klienta.

Firma czy kancelaria windykacyjna?

Po przeczytaniu wszystkich powyższych argumentów, można szybko wywnioskować, że dla osób oczekujących indywidualnego podejścia, skuteczności i kompleksowej obsługi, poleca się wybór kancelarii. Firmę windykacyjną może założyć każdy, czyli również osoby bez żadnej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Za to w kancelariach prawnych pracują doświadczeni negocjatorzy i starannie wyselekcjonowani specjaliści. Prawnik to również zawód zaufania publicznego. Dlatego gdy chcemy mieć gwarancję wysokiej jakości usług, lepiej postawić na kancelarią windykacyjną.

Skorzystaj z usług RPMS: 12 lat na rynku, 20 specjalistów, tysiące wygranych spraw

Kancelaria RPMS oferuje swoje usługi online, zapewniając klientom przeprowadzenie etapów windykacji miękkiej, twardej i reprezentację w postępowaniu sądowym: https://rpms.pl/windykacja-rzeszow/ RPMS udziela również pomocy w sprawach spornych, a także oferuje wdrożenie procesów zapewniających systematyczny spływ kolejnych należności.

Wstępna analiza sprawy jest bezpłatna, ponieważ kancelaria RPMS nie prowadzi sporów z góry skazanych na porażkę. W ten sposób klient od razu wie, czy jego sprawa ma szanse na pozytywne zakończenie, czy np. minął już czas na odzyskanie długu. Nie traci czasu, nerwów i pieniędzy na bezsensowne działania. Jeszcze przed wszczęciem sprawy otrzymuje dokładną analizę możliwości, zagrożeń oraz ewentualnych kosztów dodatkowych.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top