Inwestycje

Solaris dostarczy 6 nowych autobusów elektrycznych dla Rzeszowa

rzeszów solaris autobus elektryczny

Rzeszów/Autobus elektryczny. Sześć nowych, elektrycznych autobusów (Solaris) dla komunikacji publicznej kupi Rzeszów.

Pojazdy zostaną wyprodukowane przez firmę Solaris, z którą wkrótce miasto podpisze umowę. Autobusy mają trafić do stolicy Podkarpacia w ciągu 26 tygodni od podpisania umowy.

Jak poinformował w czwartek Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa, nowe autobusy będą niskopodłogowe, każdy będzie mógł pomieścić co najmniej 50 osób, w tym 20 na miejscach siedzących.

Autobusy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, system informacji pasażerskiej z tablicami LED/LCD, monitoring, system zliczania pasażerów, biletomaty. Zakupionych będzie także sześć ładowarek stacjonarnych” – wyliczał Gernand.

Dodał, że pierwotnie w ramach tego zadania miasto zamierzało kupić autobusy zasilane gazem CNG. Jednak w związku z wysokimi kosztami eksploatacji tego typu pojazdów zapadła decyzja o zmianie i zakupie autobusów elektrycznych, których eksploatacja jest obecnie tańsza od „gazowców”.

„Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Wybrana została oferta firmy Solaris, z którą niebawem podpisana będzie umowa” – zapewnił Gernand.

Koszt zakupu sześciu elektrycznych autobusów to 20,661 mln zł. Miasto otrzymało na tę inwestycję dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

Pojazdy dotrą do Rzeszowa w ciągu 26 tygodni od daty podpisania umowy.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top