News

Sondaż: czy Donald Tusk jest w stanie poprowadzić opozycję do zwycięstwa?

donald tusk opozycja zwycięstwo sonda badanie

56 proc. badanych uważa, że szef PO Donald Tusk nie jest w stanie poprowadzić opozycji do zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych; przeciwnego zdania jest 24 proc. respondentów – wynika z sondażu Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl.

W badaniu opublikowanym w niedzielę na portalu wPolityce.pl spytano ankietowanych: „Czy Pani/Pana zdaniem Donald Tusk jest w stanie poprowadzić opozycję do zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych i przejąć władzę od Prawa i Sprawiedliwości?”.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Na tak postawione pytanie 56 proc. badanych odpowiedziało przecząco, z czego 32 proc. badanych uważa, że „zdecydowanie nie”, a 24 proc. – że „raczej nie”.

24 proc. ankietowanych jest natomiast zdania, że szef Platformy jest w stanie poprowadzić opozycję do zwycięstwa, z czego 9 proc. odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a 15 proc. – „raczej tak”. 20 proc. respondentów na pytanie postawione w sondażu odpowiedziało: „trudno powiedzieć”.

Badanie pracowni Social Changes, zrealizowane na zlecenie portalu wPolityce.pl, przeprowadzono w dniach 3-6 czerwca 2022 roku metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków; wzięło w nim udział N=1065 osób.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top