News

Sondaż: W sierpniu 54% Polaków źle ocenia ogólną sytuację w kraju, 31% dobrze

Sondaż: W sierpniu 54% Polaków źle ocenia ogólną sytuację w kraju, 31% dobrze 1

W sierpniu odsetek osób przewidujących, że ogólna sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku wzrósł mdm o 8 pkt. proc. do 54 proc., natomiast udział osób oceniających, że sytuacja idzie w dobrym kierunku spadł do 31 proc. z 33 proc. miesiąc wcześniej – wynika z badania CBOS.

„W sierpniu nadal wyraźnie przeważają negatywne oceny sytuacji ogólnej i politycznej w kraju, utrzymuje się natomiast minimalna przewaga ocen pozytywnych dotyczących stanu jego gospodarki. W porównaniu do poprzedniego miesiąca zwraca uwagę zwłaszcza pogorszenie ocen ogólnej sytuacji w Polsce” – napisano.

CBOS podaje, że prognozy dotyczące zmiany ogólnej sytuacji w kraju również się pogorszyły. O 6 punktów wzrósł odsetek osób przewidujących jej pogorszenie (37 proc. wobec 31 proc. w lipcu), a o 4 punkty procentowe spadł odsetek badanych zakładających jej poprawę (17 proc. wobec 21 proc. w lipcu).

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski, wylosowanej z rejestru PESEL. Badanie zrealizowano w dniach od 16 do 26 sierpnia 2021 roku na próbie liczącej 1.167 osób.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top