Inwestycje

Spotkanie u premiera w sprawie inwestycji SK Nexilis w Stalowej Woli

sk nexilis inwestycja stalowa wola
fot. Krystian Maj/KPRM

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego  z prezesem SK Woncheolem Parkiem oraz prezesem SK Nexilis Jaehongiem Yi.

Tematem spotkania była nowa inwestycja koreańskiego koncernu SK Nexilis w Stalowej Woli. To strumień nowego kapitału, nowe miejsca pracy i nowe inwestycje wokół fabryki.

Tak po spotkaniu napisał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny na swoim profilu facebookowym:

Dzisiaj rano z inicjatywy Pana Premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów bardzo ważne spotkanie z Prezesami koreańskiego inwestora SKC i SK Nexilis. Podczas spotkania z moim udziałem został omówiony obecnie trwający w Stalowej Woli proces strategicznej inwestycji ultranowoczesnej fabryki SK Nexilis. Po wczorajszym rozpoczęciu budowy w Stalowej Woli super nowoczesnej fabryki koreańskiego lidera ochrony środowiska i innowacyjnych technologii SK Nexilis, który zainwestuje w naszym mieście ponad 3 miliardy zł i zatrudni pół tysiąca osób w pierwszym etapie, podejmujemy kolejne działania. Podczas spotkania z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim liderzy koreańskiego giganta technologicznego przedstawiali plany dalszego rozwoju firmy w Stalowej Woli i współpracy z kooperantami. To historyczna szansa dla rozwoju naszego miasta i całego regionu, którą Stalowa Wola z pełną determinacją wykorzysta dla stworzenia kilku tysięcy nowych miejsc pracy w innowacyjnym przemyśle i transferze nowoczesnych technologii.”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top