Poradnik

Sprężarka zakładowa – jak wybrać dobre urządzenie?

sprężarka boge

Zapotrzebowanie na sprężone powietrze może być bardzo różne w zależności od wielkości i charakterystyki danego zakładu. Idealna sprężarka powinna ułatwiać codzienne wykonywanie pracy, dlatego wybrane urządzenie musi być energooszczędne i wytrzymałe. Przed zakupem trzeba określić zużycie sprężonego powietrza w zakładzie i ustalić, jakie narzędzia będą zasilane przez sprężarkę. Nie bez znaczenia będzie również fakt, czy urządzenie ma pracować w systemie ciągłym, czy też będzie wykorzystywane tylko sporadycznie. A na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, zamawiając sprężarkę zakładową?

Wydajność sprężarki

Sprężarki różnią się między sobą wydajnością, dlatego podstawowym kryterium wyboru powinno być ich przeznaczenie. W zakładach przemysłowych dobrze sprawdzą się jednostki stacjonarne, które będą na stałe podpięte do instalacji. Każde narzędzie bądź maszyna potrzebuje do działania określonej ilości sprężonego powietrza. Obliczając łączne zapotrzebowanie, trzeba wziąć pod uwagę także częstotliwość pracy poszczególnych urządzeń. W zakładach zwykle potrzebne są sprężarki o bardzo wysokiej wydajności, ponieważ muszą zasilać wiele maszyn i często pracują bez przerw. W takim wypadku warto rozważyć modułowe modele marki BOGE, które można z łatwością dopasować do wymagań każdego zakładu produkcyjnego.

Rodzaj sprężarek

Podstawowym kryterium wyboru sprężarki zakładowej jest przede wszystkim jej rodzaj. Modele bezolejowe znajdują zastosowanie w branży chemicznej, farmaceutycznej i spożywczej. Dzięki nim można uzyskać sprężone powietrze wolne od wszelkich zanieczyszczeń olejowych, co przypadku wspomnianych branż ma ogromne znaczenie, ponieważ pozwala wytworzyć produkty o pożądanych parametrach z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Sprężarki tłokowe charakteryzują się mniejszą wydajnością, dlatego są chętniej wybierane do zakładów, gdzie sprężone powietrze jest wykorzystywane jedynie sporadycznie. Takie modele stosuje się również w miejscach, gdzie poziom głośności nie ma większego znaczenia dla zachowania ciągłości procesów produkcyjnych. Natomiast w dużych zakładach przemysłowych doskonale sprawdzą się sprężarki śrubowe, które są bardzo wydajne, energooszczędne i mogą pracować w sposób ciągły. Wybór odpowiedniego urządzenia warto skonsultować z przedstawicielami marki BOGE. Specjaliści po przeanalizowaniu sytuacji klienta będą w stanie bez problemu wskazać atrakcyjne i praktyczne rozwiązania.

Wielkość zbiornika na sprężone powietrze

Zbiornik ciśnieniowy przechowuje sprężone powietrze i pełni funkcję bufora między sprężarką zakładową a narzędziem bądź maszyną. Większe zbiorniki są dłużej napełniane, a jednocześnie zapewniają większy dopływ sprężonego powietrza. Duży zbiornik musi być też na bieżąco uzupełniany, dlatego powinien być dopasowany do sprężarki o odpowiedniej wydajności, która nadąży z produkcją sprężonego powietrza. W innym wypadku może dojść do przeciążenia kompresora. Jeśli do efektywnej pracy narzędzi potrzebny jest duży zbiornik, to warto wybrać sprężarkę śrubową marki BOGE, która pracuje efektywnie również przy pełnym obciążeniu.

Głośność pracy i rodzaj instalacji

Sprężarki mogą się między sobą różnić poziomem wytwarzanego w trakcie pracy hałasu. W zakładach produkcyjnych obowiązują ściśle określone normy w tym zakresie, które dane urządzenie musi spełniać. Dlatego przed zamówieniem sprężarki zakładowej trzeba koniecznie sprawdzić ten parametr. Kolejnym ważnym aspektem jest dopasowanie urządzenia do posiadanej instalacji. W takiej sytuacji warto zdać się na doświadczenie konsultantów marki BOGE. Fachowcy pomogą klientowi znaleźć sprężarkę, która umożliwi osiągnięcie doskonałych rezultatów, a jednocześnie nie obciąży instalacji.

Sprężarki to niezawodne urządzenia, które są powszechnie używane w branży przemysłowej i produkcyjnej. Dzięki nim można szybko uzyskać sprężone powietrze w pożądanej ilości, przy zachowaniu obowiązujących standardów i norm. Zamawiając sprawdzony produkt od renomowanego producenta, klient zyska nieocenione wsparcie i otrzyma kilkuletnią gwarancję bez limitu przepracowanych godzin. Sprawdź dostępne sprężarki na stronie https://bogepolska.pl/

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top