Inwestycje

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnymi wyświetlaczami informacyjnymi

rzeszów główny wyświetlacze informacja
fot. PKP PLK

Na stacji Rzeszów Główny podróżujący mogą teraz cieszyć się ulepszoną dostępnością do informacji pasażerskiej.

To wszystko dzięki nowemu systemowi wyświetlaczy i komunikatów głosowych uruchomionemu przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Inwestycja, kosztująca ponad 8 milionów złotych netto, została zrealizowana ze środków POIiŚ.

Po kompleksowej modernizacji peronów, rzeszowska stacja kolejowa zapewnia teraz komfort i łatwy dostęp dla wszystkich podróżnych.

Kolejnym krokiem inwestycyjnym PLK SA jest montaż systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoringu, co podnosi standard obsługi podróżujących koleją.

Dzięki nowym wyświetlaczom na peronach oraz w przejściu podziemnym, podróżni na stacji Rzeszów Główny mają teraz lepszy dostęp do informacji o rozkładzie pociągów. Mogą łatwo sprawdzić najbliższe odjazdy i przyjazdy.

Dodatkowo, ulepszono jakość komunikatów dźwiękowych poprzez nowe nagłośnienie. Bezpieczeństwo na stacji i w jej okolicach zwiększa także system monitoringu, obejmujący także nowy przystanek Rzeszów Zachodni.

Zarządca infrastruktury kolejowej konsekwentnie podnosi jakość obsługi pasażerów poprzez różne inwestycje. Oprócz modernizacji peronów, rozwijany jest także system bieżącej informacji pasażerskiej na stacjach i przystankach. Montowane są nowoczesne urządzenia, takie jak systemy audio, elektroniczne wyświetlacze oraz monitoring.

Podobne rozwiązania są wdrożone m.in. w Dębicy, Ropczycach oraz w Sędziszowie Małopolskim. Dodatkowo, jeszcze w bieżącym roku, podróżujący pociągiem z Rzeszowa w kierunku Dębicy, Przeworska, Kolbuszowej, Strzyżowa oraz na lotnisko w Jasionce zyskają dodatkowe informacje o kursowaniu pociągów na trasach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Zadanie inwestycyjne na dostawę i instalację elementów CSDIP oraz SMW wraz z infrastrukturą techniczną na stacji Rzeszów Główny i przystanku osobowym Rzeszów Zachodni zostało zrealizowane w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap III Rzeszów Główny”.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach POIiŚ.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top