Biznes

Stalowa Wola będzie mieć Akcelerator Przemysłowy. ARP ogłosiła przetarg na budowę

stalowa wola akcelerator przemysłowy
Wizualizacja: Saneccy

Stalowa Wola/Akcelerator Przemysłowy. Nowoczesny Akcelerator Przemysłowy powstanie w Stalowej Woli.

Wybuduje go Agencja Rozwoju Przemysłu. Będzie to obiekt, który połączy funkcje produkcyjne i biurowe z usługowymi.

„Z szacunkiem do przeszłości – tworzymy przyszłość”. Pod takim hasłem w budynku Muzeum COP w Stalowej Woli odbyła się konferencja, na której Tomasz Miśko Dyrektor ARP o/Tarnobrzeg przedstawił plany i terminy budowy Akceleratora Przemysłowego w Stalowej Woli, który zaznaczył: „Dzisiaj nie prezentujemy jedynie koncepcji budowy. Ogłosiliśmy już przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” i zachęcamy rodzimych przedsiębiorców z branży budowlanej, żeby składali swoje oferty”.

Akcelerator przemysłowy, to nowoczesny obiekt produkcyjno-biurowy stanowiący połączenie budynku biurowo-usługowego i hali produkcyjnej o łącznej powierzchni 8,5 tys. m2.

Zaprojektowane rozwiązania jak stal, drewno i beton nawiązują do otoczenia, uwzględniając charakter obszaru przemysłowego, jak i pobliskich terenów leśnych.

stalowa wola akcelerator przemysłowy

Wizualizacja: Saneccy

Założono zachowanie części drzewostanu w centralnej i południowej części działki oraz nowe nasadzenia drzew i roślinności.

Teren wewnątrz obiektu ma pełnić funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną i służyć wyłącznie do ruchu pieszego.

Budynek będzie posiadał wiele aspektów ekologicznych: instalacja fotowoltaiczna, zbiorniki retencyjne, stacje ładowania samochodów elektrycznych, miejsce przechowywania rowerów, nowoczesne, inteligentne i ekologiczne systemy wentylacji, ogrzewania i zarządzania obiektem.

Akcelerator Przemysłowy ma być uzupełnieniem oferty Inkubatora Technologicznego i nowo powstającej strefy przemysłowej Euro-Park Stalowa Wola.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top