Inwestycje

Stalowa Wola będzie mieć nową halę sportową z boiskiem wielofunkcyjnym

stalowa wola boisko wielofunkcyjne hala sportowa
fot. UM Stalowa Wola

Stalowa Wola/Hala sportowa. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Stalowej Woli odebrała symboliczny czek na budowę hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym na kwotę 3 526 969,90 zł.

Środki w wysokości 1 900 000,00 zł zostały pozyskane z rządowego Programu OLIMPIA 2023 – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

Miasto Stalowa Wola przekazuje wkład własny w kwocie 1 626 969,90 zł. 

W ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Energetyków w Stalowej Woli” zaplanowano budowę całorocznej hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym o konstrukcji zadaszenia opartej na łukach stalowych. Po wykonaniu pokrycia hali zostanie wykonana nawierzchnia bezpieczna z EPDM z wyrysowanymi liniami do gry w siatkówkę, koszykówkę i futsal.

Kolejny etap to budowa przyległego do hali zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z toaletą dla osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W hali zostanie wykonana wentylacja nawiewno-wywiewna, współpracująca z absorpcyjną pompą ciepła, która będzie służyła jako wytwornica chłodu w okresie letnim oraz będzie źródłem ciepła w okresie zimowym.

Po realizacji prac wewnętrznych zostanie wykonane zagospodarowanie terenu – chodniki i dojście do hali sportowej. Całoroczna hala sportowa zostanie wyposażona w oświetlenie energooszczędne, ledowe. Elementem wyposażenia hali będą także mobilne strzelnice laserowe. 

W pierwszej kolejności zlecone zostanie wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, następnie w listopadzie 2023 r. ogłoszenie przetargu w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Realizacja rzeczowa zaplanowana jest w roku 2024. 

źródło: UM Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top