News

Stalowa Wola najtańszym miastem na Podkarpaciu pod względem opłat za usługi komunalne

stalowa wola usługi komunalne opłaty wydatki rzeszów ustrzyki dolne

Rzeszów i Stalowa Wola w czołówce polskich miast z najmniejszymi wydatki mieszkańców na usługi komunalne. Tak wynika z rankingu opracowanego przez zespół doradczy Curulis.

Jego autorzy wzięli pod uwagę roczne koszty, jakie obciążają przeciętną polską rodzinę, m.in. opłatę za wodę i odprowadzanie ścieków, odbiór odpadów komunalnych, podatek od nieruchomości, komunikację publiczną.

Na Podkarpaciu najtańszym miastem pod tym względem jest Stalowa Wola. Roczne wydatki komunalne mieszkańca oszacowano na 2610 złotych.

Najdroższym miastem w regionie są według autorów rankingu Ustrzyki Dolne z wydatkami na poziomie 4 472 zł. Stalowa Wola uplasowała się w swojej kategorii miast na 5 miejscu w kraju.

W kategorii miast od 100 do 200 tysięcy mieszkańców Rzeszów znalazł się na czwartym miejscu w kraju. Roczne wydatki komunalne przeciętnej rodziny w stolicy Podkarpacia oszacowano na 3 247 złotych.

W grupie miast do 50 tys. mieszkańców najwyżej w zestawieniu jest Sędziszów Małopolski. Zajął 38 miejsce w kraju z rocznymi wydatkami rodziny – 2 704 złote.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top