Inwestycje

Stalowa Wola przystąpi do spółki Euro-Park Two. Chodzi o inwestycję SK Nexilis

sk nexilis stalowa wola inwestor dolina wodorowa

Zdecydowano o przystąpieniu do porozumienia, które w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych będzie realizować zadania dla mieszkańców całego regionu.

Jak twierdzi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli da to kolejną szansę na pozyskanie dodatkowych środków zewnętrznych, we współpracy z innymi lokalnymi samorządami.

Przypomniał, że już w ramach poprzedniej perspektywy finansowej udało się mi.n. wspólnie z Niskiem Zaleszanami i Pysznicą zakupić 19 ekologicznych autobusów oraz wykonać ścieżkę rowerową.

Stalowa Wola przystąpi także do spółki Euro-Park Two, której zadaniem będzie przygotowanie terenu dla strategicznego koreańskiego inwestora SK Nexilis.

Na terenie 60 hektarów w obrębie tworzonego Strategicznego Parku Inwestycyjnego powstanie jedna z najnowocześniejszych fabryk folii miedzianej do baterii elektrycznych aut.

Koreańska firma SK Nexilis ma zainwestować w początkowym etapie ponad 3 miliardy złotych. W ciągu dwóch lat powstanie zakład zatrudniający ponad 600 pracowników.

Ponadto Stalowa Wola zgłosiła również akces do Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top