News

Stalowa Wola remontuje mieszkania socjalne. Mają mieć wyższy standard

stalowa wola mieszkanie socjalne
fot. UM Stalowa Wola

Stalowa Wola/Mieszkania socjalne. Dobiega końca realizacja projektu pod nazwą „Modernizacja mieszkań socjalnych w Stalowej Woli”.

Projekt współfinansowany jest z budżetu państwa za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa z Funduszu Dopłat.

Całkowita wartość projektu złożonego do dofinansowania wynosi 777 897,19 zł. 

Celem projektu jest poprawa standardów 19 mieszkań socjalnych będących w zasobach Miasta Stalowej Woli i ma za zadanie rozszerzyć dostępność, jakość świadczonych usług oraz zaspokoić potrzeby osób o niskich i przeciętnych dochodach. 

Miasto Stalowa Wola realizując kapitalne remonty kolejnych mieszkań komunalnych wychodzi naprzeciw Mieszkańcom, którzy z różnych powodów nie posiadają swojego mieszkania, mają niskie lub przeciętne dochody i często nie posiadają zdolności kredytowej, aby zakupić mieszkanie własnościowe” – mówi Prezydent Miasta Lucjusz Nadbereżny. 

Przedmiotowa inwestycja zapewni dostęp mieszkańcom Stalowej Woli do zmodernizowanych mieszkań.

Projekt obejmuje kompleksowy remont mieszkań wraz z częścią kuchenną i sanitarną w standardach objętych w programie oraz zgodnie z ustawą z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń (Dz.U. z 2020 poz. 508 z późn. zm.). 

Efektem realizacji przedsięwzięcia będzie zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych członków wspólnoty samorządowej o najniższych dochodach.

Dzięki przeprowadzonej modernizacji, 19 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 697 m2 uzyska wyższy standard, spełniający zasady niniejszego programu.  

źródło: UM Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top