Inwestycje

Stalowa Wola: ruszyła budowa Osiedla Ogrodowego w ramach SIM

Stalowa Wola nowe mieszkania osiedle Ogrodowe
Fot. UM Stalowa Wola

Stalowa Wola/Osiedle Ogrodowe. Rozpoczęto budowę Osiedla Ogrodowego w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM).

Pierwszy etap prac obejmuje 3 budynki wielorodzinne, tworzące 96 mieszkań dla obecnych i nowych Mieszkańców Stalowej Woli, którzy sami wskazali lokale, w których zamieszkają.

Spotykamy się na tym placu budowy przede wszystkim po to, aby pokazać i zaprezentować tę budowę, która już tutaj trwa. Osiedle Ogrodowe powstaje w pięknym, zielonym i zdrowym miejscu, w otoczeniu charzewickiego parku. Bloki, które tutaj powstają pod wieloma względami są wyjątkowe. Zaprojektowane „z sercem” i myślą o przyszłych Mieszkańcach, którzy zwiążą swoją przyszłość ze Stalową Wolą. Odnosząc się do głosów niedowierzania i marudzenia niektórych radnych, chcemy wyraźnie pokazać, że ta budowa rzeczywiście tutaj trwa. Chcemy z całą stanowczością powiedzieć, że program SIM-u jest skutecznie realizowany. To nie słowa – a czyny. To konkretna realizacja i liczba Mieszkańców, którzy wybrali już, lub w najbliższych dniach wybiorą swoje mieszkania. Razem z Panią Prezes Renatą Knap chcemy zapewnić, że żadne marudzenie, ani żadne przeciwności, które się tutaj pojawiały, nie będą przeszkadzać w tym, aby z pełną konsekwencją i determinacją ten program mieszkaniowy w Stalowej Woli nie tylko realizować, ale i rozwijać – mówił podczas konferencji Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta.

Osiedle Ogrodowe wyróżnia doskonała lokalizacja, bliskość terenów zielonych oraz przede wszystkim nowoczesne mieszkania z ciekawym rozkładem pomieszczeń i przestronnymi balkonami.

Powstające lokale mają różną wielkość, aby osoby, które wybrały Osiedle Ogrodowe na miejsce swojego życia, same zadecydowały jaki metraż oraz ilość pokoi będzie dla nich optymalna.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, o czym w szczegółach opowiadała Renata Knap prezes SIM, odda do użytku (co jest niespotykane na rynku nieruchomości) mieszkania wykończone, w których ułożone zostaną podłogi, zamontowane drzwi wewnętrzne, z wykończonymi i funkcjonalnymi łazienkami, a w aneksie kuchennym zamontowany zostanie piekarnik z płytą indukcyjną oraz zlewozmywak. Wystarczy tylko wnieść meble, aby cieszyć się swoim nowym „M”.

Przygotowane będą także komórki lokatorskie, tak często pomijane, a przecież tworzące ważną przestrzeń wpływającą na komfort każdej rodziny.

Spółka SIM zadba również o wszystkie szczegóły zagospodarowania części wspólnych. Powstaną miejsca parkingowe, nowoczesny atrakcyjny plac zabaw i altanki śmietnikowe.

Na całym osiedlu zostanie zamontowany monitoring, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie.

Koszty życia na Osiedlu Ogrodowym będą zdecydowanie mniejsze od tych, które ponoszą obecnie najemcy lokali prywatnych w wysłużonych mieszkaniach.

Te koszty zostaną jeszcze pomniejszone przez dopłatę do czynszu, którą na okres 15 lat otrzyma każda rodzina zamieszkująca na tym nowoczesnym osiedlu.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz Sp. z o.o. ze Strzelec Opolskich.

Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą I etap budowy zakończy się w grudniu 2025 roku.

Za kilka miesięcy rozpocznie się budowa II etapu, to kolejne 5 budynków.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa oferuje w sumie 224 mieszkania o metrażach odpowiadających na wszystkie potrzeby od 28 do 85 m2, od 1 pokojowych do 5 pokojowych.

Źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top