News

Stalowa Wola się wyludnia. Miasto ma ogromny problem demograficzny

stalowa wola liczba mieszkańców

Stalowa Wola notuje spadek liczby mieszkańców. Tak wynika z danym zamieszczonych w „Raporcie o stanie Miasta” na rok 2022.

Na problem demograficzny Stalowej Woli wskazuje ujemny przyrost naturalny – przeważa liczba zgonów nad liczbą urodzeń.

Dodatkowo – więcej osób wymeldowało się z miasta, w porównaniu z tymi, którzy na stałe tutaj osiedli. Potwierdzają to dane statystyczne. Na koniec 2022 roku Stalową Wolę zamieszkiwało 55 485 mieszkańców, a jest to spadek o 2 i 35 setnych procent w stosunku do roku 2021.

Wśród mieszkańców przeważają osoby w wieku produkcyjnym, które stanowią 56%, 28% – to osoby w wieku emerytalnym, a 16% to dzieci i młodzież.

Niepokojący jest stały spadek liczby mieszkańców, ponieważ w 2016 roku Stalową Wolę zamieszkiwało 60 tysięcy 125 osób, teraz jest ich prawie 5 tysięcy mniej.

Aby przeciwdziałać tym trendom demograficznym władze miasta stawiają na działania związane z rozwojem budownictwa mieszkaniowego oraz tworzeniem nowej strefy ekonomicznej.

Niebawem w mieście ma się rozpocząć budowa dwóch osiedli, a w Strategicznym Parku Inwestycyjnym ma powstać kilka tysięcy nowych miejsc pracy.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top