News

Szczepienia nauczycieli klas I-III oraz przedszkolnych szczepionką AstraZeneca w przyszłym tygodniu

szczepienia nauczycieli astra zeneca

Szczepienia nauczycieli klas I-III oraz przedszkolnych szczepionką AstraZeneca mają rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Szczepionka tej firmy będzie przeznaczona dla osób w wieku 18-60 lat, wynika z wypowiedzi szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michała Dworczyka.

„Wczoraj wieczorem Rada Medyczna przedłożyła takie rekomendacje dotyczące szczepionki firmy AstraZenaca na podstawie których podjęta została decyzja, że w Polsce ta szczepionka będzie wykorzystywana dla osób między 18. a 60. rokiem życia. W konsekwencji również Rada zarekomendowała, żeby rozpocząć szczepienia grupy 1c, tzn. nauczycieli, w pierwszej kolejności tych, którzy już uczą klasy I-III oraz nauczycieli przedszkolnych” – powiedział Dworczyk podczas konferencji prasowej.

Od wczoraj trwają przygotowania do tego projektu szczepień.

„W przyszłym tygodniu spodziewamy się pierwszej dostawy szczepionki AstraZeneca i również w przyszłym tygodniu chcielibyśmy, aby rozpoczęły się szczepienia nauczycieli” – dodał.

Zapowiedział, że szczegółowo o harmonogramie szczepień rząd poinformuje w czwartek, jak zostanie „dopracowany system rejestracji nauczycieli i sama procedura szczepień”.

W lutym spodziewana jest dostawa nieco ponad 0,5 mln szczepionek firmy AstraZenaca.

Dworczyk poinformował też, że w tym tygodniu dostawy szczepionki firmy Pfizer wyniosły 321 tys. dawek i taka sama pula planowana jest na przyszły tydzień.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top