News

Szumowski: Będziemy rekomendować organizację wesel dla maksymalnie 50 osób

Szumowski: Będziemy rekomendować organizację wesel dla maksymalnie 50 osób

W kolejnym etapie luzowania obostrzeń, nałożonych w związku z epidemią koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia będzie rekomendować organizację wesel dla maksymalnie 50 osób, poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Limit 50 uczestników wesel ma nie dotyczyć osób z obsługi – poinformował w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

„W kwestii ślubów, wesel – […] chcemy ten obszar również uwalniać szybko. Będziemy rekomendowali całej Radzie Ministrów, żeby w pierwszej kolejności – oczywiście, z odpowiednimi obwarowaniami przygotowanymi przez inspekcję sanitarną – uwolnić wesela do 50 osób” – powiedział Szumowski podczas wideokonferencji.

Zaznaczył, że w takiej sytuacji gośćmi byłyby osoby znane, bliskie, często rodzina, w związku z tym łatwiej ocenić, w jakim stopniu organizacja tego typu uroczystości zwiększa ryzyko epidemiczne.

Szumowski zapowiedział, że w przyszłym tygodniu przekazany zostanie ogólny harmonogram luzowania obostrzeń w branży. Zastrzegł przy tym, że „te daty nie mogą być bardzo pewne”, bo jeżeli się okazałoby się, że jeżeli sytuacja epidemiczna uległaby pogorszeniu, konieczny będzie powrót do obostrzeń.

Wcześniej Ministerstwo Rozwoju informowało, że prowadzi konsultacje w sprawie wytycznych dla branż, które czekają na wznowienie działalności na początku czerwca m.in. branży eventowej, ślubnej oraz parków rozrywki.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top