News

Szumowski: MZ powinien objąć dobry menadżer, znający system ochrony zdrowia, polityk

szumowski odejście rezygnacja dymisja respiratory zakup pieniądze
Fot. KPRM

Ministerstwo Zdrowia powinien objąć dobry menadżer, znający system ochrony zdrowia, umiejący zarządzać dużym zasobem ludzkim. Musi być też politykiem – mówił w środę dziennikarzom w Sejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski, który we wtorek złożył rezygnację z tej funkcji.

Pytany o to, jaka osoba powinna po nim przejąć funkcję, czy bardziej menadżer, czy polityk, czy lekarz stwierdził, że powinien to być, ktoś, kto zna system ochrony zdrowia, umie zarządzać dużym zasobem ludzkim i jest dobrym menadżerem. „I myślę, że każdy minister musi być politykiem” – dodał.

Wyjaśnił też, że obie rezygnacje w ministerstwie, czyli jego oraz jego zastępcy – Janusza Cieszyńskiego, który podał się do dymisji w poniedziałek, miały odbyć się właśnie w poniedziałek. „Była taka rozmowa. Ja przesunąłem (rezygnację – PAP) na wtorek” – powiedział.

Rozmowie z dziennikarzami przysłuchiwał się poseł KO Dariusz Joński, który pod koniec spotkania zadał bezpośrednio pytanie Szumowskiemu, czy „choć raz znajdzie czas”, by spotkać się bezpośrednio z nim i Michałem Szczerbą (KO), by wyjaśnić sprawę zakupu sprzętu medycznego w czasie epidemii.

„Zadawaliśmy przez 1,5 miesiąca pytania (w sprawie zakupu respiratorów – PAP) i ani razu pan nie znalazł czasu, by się z nami spotkać i porozmawiać w ministerstwie. Pytaliśmy, gdzie są pieniądze za respiratory, gdzie są pieniądze za maski” – zwrócił się do Szumowskiego.

Szumowski odparł, że odpowiedzi były udzielane w takim trybie, w jakim przewiduje to ustawa. „Z całym szacunkiem, nie ma nigdzie takiego zapisu, by minister spotykał się z posłami” – wyjaśnił. Dodał, że chętnie z posłami spotka się teraz w Sejmie.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top