Poradnik

Tapety obiektowe a klasyczne – czym się od siebie różnią?

tapeta obiektowa tapety obiektowe w biurze

Tapety klasyczne kojarzone są z niezwykle eleganckim wykończeniem ścian. Wiele wzorów i kolorów pozwala uzyskać we wnętrzu oryginalny efekt. Ze względu na swoją dość delikatną strukturę bardziej jednak nadają się do prywatnych mieszkań niż przestrzeni komercyjnych. W biurach, hotelach czy w sklepach oczekiwania względem pokrycia ścian są zdecydowanie inne. Ma być ono nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu w czystości. Te właśnie wymagania spełniają tapety obiektowe.

Czym są tapety obiektowe?

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Tapety obiektowe to wzmocnione tapety ścienne, których warstwa wizualna, czyli wzór, kolor i faktura umieszczone są na specjalnej warstwie nośnej. Jest tak, ponieważ tapety obiektowe tworzy się z myślą o specyficznych wymaganiach środowiska komercyjnego. Przede wszystkim więc wyróżnia je wysoka wytrzymałość – wyższa niż w przypadku tapet tradycyjnych. Tapety obiektowe produkuje się z innych materiałów niż te klasyczne. Dzięki temu mogą być także odporne na substancje chemiczne i łatwe w czyszczeniu.

Ponadto, tapety obiektowe są dostosowywane do szerszych ścian czy wyższych sufitów, charakterystycznych dla wielu nowoczesnych przestrzeni biurowych. To pozwala wprowadzić do takich wnętrz trochę koloru i urozmaicić wystrój estetycznym wzorem.

Tapety obiektowe a klasyczne – co jeszcze je od siebie różni?

Jedną z bardziej istotnych różnic pomiędzy tapetami obiektowymi a tradycyjnymi są przepisy przeciwpożarowe. Przestrzenie publiczne czy komercyjne to miejsca, w których obowiązują normy dotyczące bezpieczeństwa. Z tego względu tapeta obiektowa przeznaczona do zastosowana w lokalu komercyjnym powinna posiadać odpowiednie atesty i wymagania, w tym właśnie przeciwpożarowe czy higieniczne. Wymogiem jest między innymi trudnopalność. Takich atestów nie muszą mieć tapety klasyczne, stosowane w domach i mieszkaniach prywatnych.

Funkcje tapet obiektowych nie kończą się na tych czysto estetycznych. Są one projektowane w taki sposób, aby zabezpieczały ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniami czy zabrudzeniem. Dzięki wytrzymałemu materiałowi mogą również zasłonić ewentualne pęknięcia, dziury czy nierówności ścian w biurze. Możliwe jest zatem stworzenie estetycznej przestrzeni do pracy w prosty sposób.

Tapeta w biurze – czy warto?

Wystrój przestrzeni biurowej ma wpływ na komfort pracy zespołu. To nie tylko zwykła estetyka – dobierając odpowiedni rodzaj pokrycia ścian w biurze da się wpłynąć na skupienie czy kreatywność pracowników. Na przykład fantazyjne wzory i kolory pobudzą wyobraźnię osób pracujących w agencjach reklamowych. Natomiast bardziej stonowane barwy i spokojne motywy będą wprowadzać pracowników w stan skupienia i pozwolą im się odstresować.

Różnorodność wzorów, kolorów oraz struktur tapet obiektowych sprawia, że zaaranżowanie atrakcyjnej wizualnie przestrzeni jest bardzo proste. Bez problemu można wybrać tapetę, która będzie korespondować z identyfikacją wizualną firmy.

Z pewnością wysokiej jakości, eleganckie tapety obiektowe to lepszy wybór do biura niż zwykłe, białe ściany. Dzięki specjalnej konstrukcji oraz wykorzystanym materiałom tapety bardzo łatwo utrzymać w czystości. Będą one również dłużej wyglądać estetycznie dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia.

Tapety obiektowe to nowoczesna alternatywa nie tylko dla tradycyjnych, mniej wytrzymałych tapet, ale również dla glazury. Dają o wiele większą możliwość dostosowania wnętrza do własnych preferencji i potrzeb. Bogata oferta wzorów pozwala urządzić przestrzeń biurową w dowolny sposób – w stylu nowoczesnym, klasycznym czy industrialnym.

tapeta obiektowa tapety obiektowe w biurze

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top