Inwestycje

Tarnobrzeg ma do rozdysponowania 2 mln złotych w ramach budżetu obywatelskiego

tarnobrzeg budżet obywatelski projekty

Tarnobrzeg/Budżet obywatelski. Do 16 czerwca br. mieszkańcy Tarnobrzega mogą zgłaszać projekty w ramach XI edycji budżetu obywatelskiego.

Do rozdysponowania jest kwota ponad 2 mln zł – poinformował rzecznik prasowy urzędu miasta Wojciech Lis.

Tarnobrzeżanie mogą zgłaszać projekty w dwóch kategoriach – projekt mały oraz projekt duży.

Jak dodał Lis, na tę pierwszą kategorię przeznaczonych jest 680 tys. zł, a pojedynczy projekt nie może być droższy niż 40 tys. zł. „Z kolei na projekty duże pula środków wynosi ponad 1,3 mln zł” – zaznaczył.

Projekty będą przyjmowane do 16 czerwca br. Wnioski można składać w sposób tradycyjny, na papierowym formularzu lub poprzez system informatyczny pod adresem internetowym https://tarnobrzeg.budzet-obywatelski.org

Jak podkreślił Lis, projekty, które spełnią wymogi formalne zostaną zweryfikowane pod względem merytorycznym. „W trakcie tej oceny pracownicy urzędu miasta mogą kontaktować się z autorami projektów w celu uzgodnienia propozycji zmian, tak aby projekt spełnił wymagania regulaminu” – zaznaczył.

Do budżetu obywatelskiego projekty może składać każdy mieszkaniec Tarnobrzega.

Jak przypomniał Lis, zgłaszany projekt musi przyczyniać się do rozwoju miasta. „W szczególności mogą to być takie inwestycje jak budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej” – dodał.

Weryfikacja projektów potrwa do dnia 1 września br. Od negatywnej oceny przysługuje wnioskodawcy odwołanie.

Jak podał rzecznik, głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty zaplanowane zostało od 2 października do 15 października br. „Głosowanie odbywać się będzie zarówno w sposób tradycyjny, poprzez papierowe karty do głosowania oraz poprzez system informatyczny” – powiedział.

Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone do 20 października br. i będą realizowane w 2024 r.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top