Poradnik

Tatuaż wilka – znaczenie i symbolika

tatuaż wilk

Tatuaż z motywem wilka jest wyborem ludzi o silnej woli, silnym charakterze i swoich własnych zasadach. Tatuaż wilk wybierany jest zazwyczaj także przez ludzi niezależnych, którzy nie zmieniają swoich zainteresowań. Wierzy się, że taka dziara będzie talizmanem swojego pana, ochroni go w trudnej sytuacji i da wiarę w siebie. Czy właśnie dlatego, tak popularny jest to motyw? Dowiedz się już teraz!

Tatuaż Wilk – Znaczenie

Wilk to dumne i szlachetne zwierzę, z którym wiąże się wiele legend, wierzeń i omenów. Wilki mają dwoistą osobowość: są zarówno lojalnym jak i niezależnym samotnikiem, ostrożnym jak i agresywnym. Te cechy sprawiają, że tatuaż wilka jest popularny i poszukiwany. Wilczy tatuaż jest zatem symbolem odwagi, inteligencji, odporności i siły charakteru.

Tak naprawdę, tatuaż wilk może mieć wiele znaczeń i różnych interpretacji, jednak osoba wybierająca go musi zrozumieć, że tatuaż wilka na pewno nie harmonizuje z miękką, powolną i potulną postacią. Każda z odmian tatuażu wilka charakteryzuje się czymś innym, przy czym każda z nich posiada odmienną symboliką.

Na przykład wilk wyjący do księżyca jest symbolem samotnej osoby, która doświadczyła straty lub zdrady, a także połączenia z innym światem.

Tatuaż Biały Wilk jest uderzającym, niekonwencjonalnym osobnikiem, który potrafi iść wbrew zasadom; to dzielny samotny wojownik.

Wilcza rodzina lub tatuaż watahy wilków na ciele mówi o woli osoby, patronie i chęci ochrony ludzi, którzy są dla nich ważni.

Tatuaż wilka z zamkniętą paszczą symbolizuje, że właściciel tatuażu jest osobą silną i niebezpieczną, ale nigdy nie zaatakuje pierwszy (zanim wróg skoczy).

Tatuaż wilczej łapy oznacza moc i niezłomność okaziciela tatuażu.

Niekiedy, możemy się spotkać z połączeniem motywu wilka i łapacza snu. Łapacz snów to indiański amulet przeciwko ingerencji złych duchów w życie człowieka podczas snu. W połączeniu z tatuażem wilka, uosabia ochronę przed złymi duchami i komunikuje, że użytkownik wierzy w mistyczne moce.

Wilk z piórami lub indyjski tatuaż wilka ma niewątpliwie magiczne i święte znaczenie. Ten tatuaż to harmonia wewnętrznej siły i mądrości z zewnętrzną siłą ciała.

Tatuaż wilka i róży oznacza czystą i jedyną miłość do partnera.

Tatuaż wilka skaczącego lub biegnącego wskazuje na gotowość użytkownika do pokonywania wszelkich przeszkód, miłość do ryzyka i możliwość zemsty, jeśli okoliczności do tego prowadzą.

Tatuaż wilka w lesie symbolizuje dojrzałość i niezależność. Posiadacz tego tatuażu demonstruje cechy przywódcze i dokładnie wie, co robi i do czego dąży.

Tatuaż Wilk Wilkołak, przedstawiony po transformacji lub w procesie transformacji, mówi o ciemnej stronie gospodarza, której jest świadomy, a którą stara się ujarzmić.

Tatuaż wilk dla dziewczyn

Wilczy tatuaż dla dziewcząt symbolizuje lojalność wobec ukochanej osoby, miłość do dzieci, opiekę, sprawiedliwość.Dziewczyny często wybierają tatuaże wilków w jaskrawych i akwarelowych kolorach. Tatuaż wilk na kobiecym ciele, dobrze wygląda na przedramieniu, klatce piersiowej, nodze, czy łopatce. Harmonijnie i odważnie prezentuje się symetryczny wizerunek wilka na plecach.

Tatuaż wilk dla mężczyzn

Mężczyzna z tatuażem wilka wzbudza zaufanie. Ten tatuaż dla mężczyzny oznacza ochronę i odwagę. Mówi on, że posiadacz dziary jest przywódcą swojego stada. Tatuaż wilka dla mężczyzn jest najczęściej wykonywany realistycznie. Mężczyźni, co do zasady, w takim tatuażu mają tendencję do podkreślania najsilniejszych stron bestii. Cienie i rozjaśnienia sprawiają, że projekt wygląda bardziej realistycznie, podczas gdy jasne kolory są używane do podkreślenia oczu lub innych elementów i subtelności, aby pokazać różnicę, o której pisaliśmy powyżej.

Tatuaż wilk – na jaką kompozycję postawić?

Ze względu na tak dużą popularność tatuażu wilka, warto wybrać się do takiego artysty, który przedstawi ci oryginalną i wyjątkową kompozycję. Pamiętaj, że wzory, które znajdziesz w Social Mediach, czy na forach internetowych, mogą służyć jedynie za inspiracje. Odwzorowywania tatuażu jeden do jednego, jest niczym innym, jak plagiatem.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top