Inwestycje

Tężnia solankowa w Stalowej Woli? Tak! właśnie ogłoszono przetarg

stalowa wola tężnia solankowa

Stalowa Wola/Tężnia solankowa. Dzisiaj został ogłoszony przetarg na wykonanie tężni solankowej w Stalowej Woli. 

Zadanie to zostało ogłoszone pn. „Budowa osiedlowej tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem terenu placu za żłobko-przedszkolem przy ul. Poniatowskiego w Stalowej Woli”.  

Miejsce dotąd zalane asfaltem i betonem przeobrazi się w nowoczesne i prozdrowotne miejsce odpoczynku, spacerów i ciekawego spędzania czasu wolnego przez Mieszkańców Stalowej Woli.

Jak powiedział Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli: „Po raz kolejny udowadniamy, że „chcieć, to móc”. Długo oczekiwana rewitalizacja placu przy ul. Poniatowskiego, która do tej pory ma smutny wydźwięk szarego asfaltu i betonu już niedługo stanie się miejscem bardzo zielonym, czystym i pięknym. Mieszkańcy znajdą tam doskonałe miejsce odpoczynku. Korzystanie z tężni pozytywnie wpłynie na zdrowie, a razem z nowym żłobko-przedszkolem stworzy spokojne miejsce odpoczynku dzieci, dorosłych i seniorów”.  

Seanse oddechowe w tężni są także zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

Korzystanie z tężni solankowej korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych, a także działa stymulująco na pracę układu odpornościowego.  

W zakresie projektu tężni i zagospodarowania terenu przewiduje się: projekt tężni z uwzględnieniem przedstawionej formy i zaproponowanej koncepcji, projekty niezbędnych przyłączy do tężni, niezbędne instalacje, usunięcie kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu, projekt placu zabaw, projekt oświetlenia terenu oraz całodobowego monitoringu obiektu. 

Zieleń zostanie zaprojektowana w spójnych, czytelnych układach kompozycyjnych. Nasadzone zostaną głównie gatunki rodzime i trwale zadomowione drzewa. Swoje miejsce znajdą także krzewy lub roślinność okrywowa mającą bronić ziemię przed przesychaniem oraz niszczeniem. 

Termin składania ofert na projekt mija 20 lutego o godz. 9:00. O kolejnych etapach budowy tężni solankowej wraz z rewitalizacją terenu będziemy informować na bieżąco. 

źródło: UM Stalowa Wola

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top