News

Tomasz Grodzki w Rzeszowie krytycznie odniósł się do postanowienia Trybunału o wstrzymaniu uchwał Sądu Najwyższego

Tomasz Grodzki w Rzeszowie krytycznie odniósł się do postanowienia Trybunału o wstrzymaniu uchwał Sądu Najwyższego 1
Fot. R.Adamski

Zdaniem marszałka Senatu Trybunał Konstytucyjny nie powinien wypowiadać się o decyzjach najważniejszego sądu w Polsce.

Tomasz Grodzki na konferencji prasowej  w Rzeszowie krytycznie odniósł się do postanowienia Trybunału o wstrzymaniu uchwał Sądu Najwyższego.

Marszałek powiedział, że „Trybunał Konstytucyjny nie ma w ogóle mandatu, żeby wypowiadać się na temat orzeczeń Sądu Najwyższego, a zwłaszcza – jak dodał Grodzki – w takim tempie, że natychmiast po orzeczeniu wydaje werdykt, bo nie wiemy, w jakim składzie i kto był sędzią sprawozdawcą”.

Zgodnie z opublikowanym w środę postanowieniem Trybunału Konstytucyjnego – do czasu rozstrzygnięcia wniosku marszałek Sejmu w sprawie  sporu kompetencyjnego między Sejmem i prezydentem a Sądem Najwyższym, m.in. wstrzymane jest stosowanie uchwały połączonych izb Sądu Najwyższego z 23 stycznia.

Tomasz Grodzki odniósł się też do ustawy dyscyplinującej sędziów, która trafiła na biurko prezydenta. Jego zdaniem – ten akt prawny to kompilacja złożona z rozwiązań prawnych stosowanych w różnych krajach.

Marszałek Senatu odwiedzi dziś Przemyśl i Krosno, a popołudniu weźmie udział w spotkaniu  „Klubu Obywatelskiego” w Rzeszowie.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top