Poradnik

Top 5 najpopularniejszych złotych monet na świecie

złote monety inwestycje

Rynek złotych monet oferuje szeroki wachlarz różnych wyborów, które mogą wydawać się nieco przytłaczające. Niezależnie od tego, czy chodzi o kolekcjonowanie dla hobby, czy inwestycję, będziesz chciał dowiedzieć się, które złote monety są dzisiaj najlepszą opcją. Oczywiście Twoje “top” monet może się różnić od tego światowego – w zależności od indywidualnych pragnień i potrzeb. Warto jednak spojrzeć na światowe trendy, zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie.

Co braliśmy pod uwagę tworząc zestaw TOP 5 najpopularniejszych złotych monet?

  • z jakiej mennicy pochodzi moneta,
  • która moneta stanowi lepsze narzędzie inwestycyjne,
  • czy moneta jest częścią limitowanej serii produkcyjnej,
  • stopień czystości.

Ponieważ te pytania są złożone i wszystko zależy od preferencji, od razu przejdźmy do przyjrzenia się niektórym z najczęściej kupowanych monet z mennic na całym świecie. Dodatkowych informacji na ten temat, jak i samych monet możesz szukać na stronie sprawdzonego dealera w artykule “Jakie złote monety bulionowe najlepiej kupić? Top 5 najpopularniejszych złotych monet”, natomiast ta lista może służyć jako punkt odniesienia dla Twojego procesu decyzyjnego.

#1 American Buffalo 1 Uncja Gold- Złota Moneta Inwestycyjna

Trzeba przyznać, że jest to klasyczny wybór dla każdego inwestora. Ta moneta zawiera 0,9999 czystego złota o wadze 1 uncji trojańskiej. Moneta przedstawia projekt Jamesa Earle’a Frasera przedstawiający rdzennego Amerykanina, zwany projektem Frasera z 1913 r. Wszystkie złote monety American Buffalo Coins są bite w mennicy West Point w Nowym Jorku.

#2 Kanadyjski Liść Klonowy 1 uncja złota

Wybity po raz pierwszy w 1979 roku kanadyjski Złoty Liść Klonowy jest obecnie jedną z najbardziej poszukiwanych monet. Kultowy design Złotego Liścia Klonu i czystość złota na poziomie 0,9999 sprawiają, że ta Złota Moneta Kanadyjska jest doskonałym wyborem inwestycyjnym. Awers przedstawia zdjęcie Jej Królewskiej Mości Elżbiety II, a rewers przedstawia klasyczny Liść Klonowy.

#3 Australijski Kangur 1 uncja złota

Perth Mint to jedna z najbardziej szanowanych mennic na świecie i z niej pochodzi ta złota moneta. Po raz pierwszy wyprodukowana w 1986 roku – jest popularna wśród kolekcjonerów, którzy doceniają jej czystość i corocznie zmieniający się wzór kangura na rewersie.

#4 Britannia złoto 1 uncja

Od 2013 roku rząd brytyjski wybija Gold Britannia z 99,99% czystego złota. Awers przedstawia Jej Wysokość Królową Elżbietę II, a rewers przedstawia słynny projekt Philipa Nathana.

#5 Złota moneta 1 uncja Filharmonia

Austriacka Mennica produkuje te monety od 1989 roku. Wielkie Organy Wiedeńskiej Sali Koncertowej znajdują się na awersie, a rewers przedstawia szereg instrumentów orkiestrowych. Co ciekawe, jest to jedna z pierwszych monet o nominale 100 euro, które zostały uznane za prawny środek płatniczy.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top