Trądzik to powszechny problem wielu nastolatków i nie tylko. Objawia się głównie na skórze twarzy i po prostu wygląda nieesteczynie. Młodzież często jest sfrustrowana swoim problemem z trądzikiem i szuka dla siebie ratunku wszędzie, gdzie tylko się da.
Dziś we wsparciu wiedzy dermatologów i ostatnich badań pochylimy się nad tematem trądziku. Sprawdźmy, co jest w stanie go powstrzymać oraz jak z nim nie walczyć!
Izotek na trądzik
Z dużym prawdopodobieństwem, gdy wybierzesz się do dermatologa, to zaoferuje Ci on specyfik dostępny pod nazwą Izotek. Wielu dermatologów i ekspertów z dziedziny zdrowia odradza stosowanie tego leku ze względu na jego mocne działanie w skutkach ubocznych. Izotek po odstawieniu może powodować różne komplikacje. Przed kuracją Izotekiem, warto zatrzymać się na chwile przy innych kwestiach, które mają duży wpływ na kondycję Twojej skóry, a tym samym wpływają na pojawianie się trądziku. Już teraz sprawdź, co mamy na myśli!
Z czego zrezygnować, by walczyć z trądzikiem?
Eksperci i najlepsi dermatolodzy doskonale wiedzą, że trądzik to efekt złego odżywiania. Każdy organizm toleruje lub nie toleruje konkretne składniki diety. Po prostu oprócz dobrej higieny i pielęgnacji, warto wdrożyć do swojego życia dobrą dietę, która z dużym prawdopodobieństwem będzie dla Ciebie gwarancją sukcesu. Trzeba tylko trzymać się swoich założeń. To bardzo ważne.
Sprawdźmy więc, czego nie jeść, nie stosować i nie spożywać, by nie narazić się na nadmierne powstawanie trądziku:
1. Słodycze i cukier
Zaleca się, by zrezygnować z cukrów, w tym czekolady i przede wszystkim napojów słodzonych i gazowanych. Generalnie, wysoka zawartość cukru i sztucznych dodatków w posiłkach może nasilać trądzik poprzez zwiększenie stanu zapalnego i produkcji sebum.
2. Przetworzone jedzenie
Warto zrezygnować z przetworzonych produktów, które zazwyczaj są pełne tłuszczy trans. Głownie chodzi o smażone potrawy, fast foody i ulubione przez wielu chipsy. Tłuszcze te mogą prowadzić do stanu zapalnego w organizmie, a to w konsekwencji może pogorszyć trądzik.
3. Używki i papierosowy
Ogranicz korzystanie z alkoholu, używek i papierosów. Dodatkowo wyklucz ze swojego życia wszystkie sterydy i wspomagacze, na przykład Testosteron, czy Biaxol, jeśli jesteś zapalonym sportowcem. Tego typu substancje mogą przyczyniać się do powstawania skutków ubocznych, w tym na przykład trądziku.
4. Nabiał
Spróbuj ograniczyć lub zrezygnować z nabiału, ponieważ sery i jogurty, a tym bardziej z dodatkiem cukru wpływają na poziom hormonów odpowiedzialnych za powstawanie trądziku.
Co warto jeść?
Organizm warto wspierać warzywami i naturalnymi lekkimi posiłkami. Rezygnacja z glutenu na rzecz diety ze świeżych warzyw i owoców będzie znacznie lepszym pomysłem. Uważa się, że dbanie o odpowiednią dawkę witamin w codziennej diecie i ograniczenie niezdrowych składników ma duży wpływ na jakość i kondycję skóry, szczególnie u osób, które borykają się z problemem wyprysków i trądziku.
Sam rozważ, czy na początku nie warto wprowadzić do swojego życia diety, która nie ma tak destrukcyjnego wpływu na organizm i może uchronić Cię przed skutkami ubocznymi różnego rodzaju hormonów i sterydów, które chce przepisać Ci lekarz. Zazwyczaj to ostateczność!
Materiał zewnętrzny