News

Transport z maszyną TBM jest już na Podkarpaciu. Do soboty będzie na MOP Bukowa

tbm podkarpacie transport
fot. GDDKiA

TBM/Podkarpacie. MOP Bukowa na drodze S19 to miejsce postoju transportu z największymi elementami maszyny, która wydrąży tunel na odcinku ekspresówki w Babicy.

Konwój dotarł na Podkarpacie minionej nocy z Lubelszczyzny. W dalszą drogę na południe regionu wyruszy w sobotę o godz. 22:00.

Kolumna będzie się poruszać nocami m.in. drogą S19 , krajową 77, wojewódzką 878, autostradą A4, drogą krajową nr 19, by w nocy we wtorek dotrzeć na plac budowy w Babicy.

Transport z maszyną TBM przejedzie m.in. przez Nisko i Rzeszów. Będzie to powodować duże utrudnienia w ruchu pojazdów. Niektóre odcinki dróg będą czasowo zamykane.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu. Warto też rozważyć skorzystanie z tras alternatywnych. Konwój będzie wyposażony m.in. w tablice świetlne pokazujące bieżące komunikaty, ruchem mają kierować piloci i policjanci.

Maszyna TBM dotarła do Polski z Hiszpanii. Będzie drążyć tunel potrzebny do budowy odcinka S19 Rzeszów Południe – Babica. Ma długość 112 metrów i średnicę tarczy 15 metrów. Maszyna waży 4 tysiące ton.

tbm podkarpacie transport s19

fot. GDDKiA

tbm podkarpacie transport s19 rzeszów

fot. GDDKiA

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top