Turystyka

Trasę z Sanoka do Łupkowa pokonamy pociągami „Bieszczadzki Ryś”, „Prymas” i „Bieszczadzki Łącznik”

pociąg bieszczady wakacje medzilaborce svidnik sanok łupków
fot. podkarpackie.pl

Od początku lipca, trasę z Sanoka do Łupkowa można pokonać pociągami „Bieszczadzki Ryś”, „Prymas” oraz „Bieszczadzki Łącznik”.

Składy kursują od poniedziałku do czwartku. Natomiast w weekendy połączenie ze słowackimi Medzilaborcami oferuje PolRegio, które zyskało sporą popularność.

Zauważyliśmy również, że turyści przybywający na Podkarpacie, chętnie odwiedzali piękne miejsca w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Odpowiedzią na to zainteresowanie są właśnie wakacyjne połączenia kolejowe z Sanoka do Łupkowa – mówi marszałek województwa Władysław Ortyl.

Uzupełnieniem tej oferty jest weekendowa akcja „Pociąg do kultury”. Dzięki niej, podróżujący pociągiem „Wojak Szwejk” (Rzeszów Główny –Medzilaborce– Rzeszów Główny), zyskają możliwość bezpłatnego wstępu do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Historycznego w Sanoku, Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Oferta obowiązuje do lipca do sierpnia tego roku.

Odpowiedzią na zapotrzebowanie po słowackiej stronie, jest inicjatywa tamtejszej Regionalnej Organizacji Turystycznej (Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska – KOCR), która we współpracy z lokalnym przewoźnikiem uruchamia latem sezonową linię autobusową między Medzilaborcami a Svidníkiem. Autobusy będą kursowały w piątki, soboty i niedziele od 3 lipca do 6 września 2020 r.

Turyści z zagranicy mogą skorzystać także z noclegów w okolicy Svidníka i skorzystać z kompleksowych 2- i 3-dniowych produktów turystycznych. Warto zobaczyć choćby pole bitwy na Przełęczy Dukielskiej, odwiedzić wodny świat w Svidníku czy Dolinę Śmierci. Cały program jest dostępny na stronie www.severovychod.sk.

Autobus wyjeżdża z Medzilaborec w podanych dniach o godz. 10:35, do Svidníka przyjeżdża na 16:25. Obowiązuje jednolita cena za przejazd, czyli 3 EUR za osobę. Samorządowy Kraj Preszowski zapewnił też powrotny transport pasażerów ze Svidníka do Medzilaborec, tak aby zdążyli na pociąg Medzilaborce – Łupków – Sanok, odjeżdżający z Medzilaborec o godz. 17:48.

źródło: PR Rzeszów i podkarpackie.pl

pociąg bieszczady wakacje medzilaborce svidnik sanok łupków

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top