Inwestycje

Trwa budowa nowego mostu w Chałupkach Dusowskich

chałupki dusowskie nowy most
fot. Powiat Przemyski

Chałupki Dusowskie/Nowy most. Jeszcze nie tak dawno, bowiem 1 sierpnia 2022 r. oddano plac pod budowę mostu w Chałupkach Dusowskich, a intensywne prace nad jego ukończeniem są już bardzo zaawansowane.

Jest to kolejna, duża inwestycja mostowa w powiecie przemyskim.

Budowa mostu rozpoczęła się natychmiast po oddaniu placu budowy i od tamtej pory trwała dynamicznie. Wszystkie prace związane z wznoszeniem konstrukcji, budową filarów oraz układaniem belek przebiegły zgodnie z planem. I zapewne już niebawem most zostanie oddany do użytku mieszkańcom.

Będzie to bez wątpienia wielkie ułatwienie dla tutejszej ludności, ale i również dla mieszkańców gminy Stubno i Medyka, bowiem skróci im w znacznym stopniu przejazd do autostrady A4.

Z perspektywy gospodarczej, nowy most znacznie ułatwi przepływ towarów oraz usprawni komunikację. Jest to również doskonały przykład dobrej współpracy między administracją rządową a samorządową.

Inwestycja pochłonie ponad 21 mln zł, z czego 15 mln pochodzić będzie z resortu infrastruktury. Pozostałe środki zapewni powiat przemyski oraz gminy Stubno i Orły.

źródło: Powiat Przemyski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top