Biznes

Trwa nabór wniosków od rolników poszkodowanych przez koronawirusa i ubiegłoroczną suszę

nabór wniosków susza koronawirus niekorzystne zjawiska atmosferyczne dofinansowanie arimr

Trwa nabór wniosków od rolników poszkodowanych przez epidemię koronawirusa oraz ubiegłoroczną suszę. Szybkie złożenie dokumentów gwarantuje szybszą wypłatę środków – podkreśla Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Nabór wniosków od rolników, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez epidemię COVID-19, oraz tych, którzy nie otrzymali tzw. pomocy suszowej za 2019 r., trwa od 13 sierpnia. Chociaż ostateczny termin ich składania nie został określony, to Agencja może przyznać pomoc tylko do 31 grudnia 2020 r. i w tym terminie musi ją również wypłacić – poinformowano w komunikacie.

Wnioski o wsparcie można składać w biurach powiatowych ARiMR za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać przesyłką rejestrowaną. Dokumenty można także złożyć osobiście lub dostarczyć do specjalnych wrzutni w placówkach terenowych Agencji. W tym wypadku, jeżeli wnioskodawca chce otrzymać potwierdzenie złożenia, powinien dołączyć do wniosku dane kontaktowe – adres e- mail bądź nr telefonu komórkowego – ze wskazaniem, że za tym pośrednictwem Agencja ma poinformować o przyjęciu wniosku poprzez wrzutnię.

O pomoc mogą ubiegać się właściciele gospodarstw rolnych, którym zagraża utrata płynności finansowej wywołana epidemią koronawirusa, i którzy nie otrzymali pomocy za szkody spowodowane w 2019 roku przez suszę i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Jednym z warunków przyznania pomocy jest złożenie oświadczenia o wycofaniu wniosku złożonego w 2019 roku, dotyczącego pomocy na szkody spowodowane suszą i innymi niekorzystnymi zjawiskami.

Pomoc będzie miała charakter pomocy publicznej.

Wszelkie pytania dotyczące naboru wniosków o przyznanie pomocy można kierować do biur powiatowych Agencji lub na adres mailowy info@arimr.gov.pl – poinformowała ARiMR.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top