Poradnik

Tunel aerodynamiczny – pomysł na świetny prezent

tunel aerodynamiczny ile kosztuje cena

Jeśli robimy prezent dla bliskiej nam osoby chcemy, aby był to prezent, który sprawi obdarowanemu autentyczną radość. Znamy osoby, które albo same powiedzą nam czego pragną, albo doskonale potrafimy odkreślić, czego dana osoba aktualnie potrzebuje. Bardzo często zdarza się jednak, że odgadnięcie wyjątkowego prezentu jest niemal niemożliwe. Wśród znajomych, czy rodziny można spotkać rozmowy i pytania, co kupić lub podarować osobie, która „ma już wszystko”. Zdarza się również, że nasz jubilat czy solenizant bardzo lubi nietypowe i nieco ekstremalne przeżycia. Dlatego lot w tunelu aerodynamicznym, wydaje się być idealnym podarunkiem.

Czym jest tunel aerodynamiczny

Aerotunel to specjalna platforma, z której generowany jest potężny, jednorodny strumień powietrza wytwarzany przez turbiny i kierowany ku górze z prędkością do 320 kilometrów na godzinę. Powietrze przechodzi przez otwory w górnej części tunelu i po odpowiednim przetworzeniu, wraca przez jego dolną część. W rezultacie powstaje struga powietrza, która umożliwia latanie, a wszystko to odbywa się w obiegu zamkniętym. Moc strumienia dostosowuje się do wagi i wzrostu uczestnika lotu. Znajdując się wewnątrz tunelu aerodynamicznego, ciało ludzkie unosi się w powietrzu, dlatego też czynność ta nazywana jest „bodyflight” czyli, lotem ciała.

Prawie jak ze spadochronem

Warunki podczas lotu w tunelu aerodynamicznym są bardzo zbliżone do tych kilkudziesięciu sekund zaraz po wyskoczeniu z samolotu, podczas treningu spadochronowego. Dlatego wielu młodych adeptów skoków trenuje w aerotunelu przed swoim pierwszych wyskokiem w powietrze. Wielu skoczków spadochronowych decydują się również na treningi w aerotunelu ze względów finansowych. Loty w tunelach aerodynamicznych są 3-krotnie tańsze. Dodatkowo czas spędzony w aerotunelu zazwyczaj trwa 2 razy po 1,5 minuty, podczas gdy moment swobodnego spadania ze spadochronem zaledwie 60 sekund. Jeśli chcesz spróbować swoich sił, a nie posiadasz potrzebnej gotówki, możesz rozważyć kredyt gotówkowy.

W co się ubrać na lot w aerotunelu

Jeśli jest się przed pierwszym lotem w aerotunelu, należy pamiętać o odpowiednim obuwiu. Najlepiej sprawdzą się lekkie, sportowe buty. Resztę sprzętu zapewnia organizator. W wyposażeniu otrzymamy specjalny kombinezon, kask oraz zatyczki do uszu. Kombinezon zazwyczaj zakłada się na własne ubrania, dlatego najlepiej ubrać się wygodnie w sportowe ciuchy. W aerotunelu nie można nosić biżuterii, zegarków oraz wszelkich przedmiotów, które mogą odczepić się w trakcie lotu.

Jak sterować w aerotunelu

Sprawne poruszanie w aerotunelu wymaga odpowiedniego doświadczenia i przygotowania. Instruktorzy mówią, że najważniejszym elementem przygotowania do lotu w tunelu jest zrelaksowanie się. Luźne ciało pozwala na większą możliwość sterowania. Gdy jesteśmy spięci i zestresowani, kontrola nad ciałem jest znacznie utrudniona. Dlatego wchodząc do tunelu, powinniśmy zostawić wszelki stres i obawy za sobą. Przed lotem instruktor pokazuje pozycję, od której będziemy rozpoczynali lot — leżymy na brzuchu, z lekko uniesionymi stopami i brodą skierowaną ku górze. Przy pierwszym locie uczymy się utrzymania pozycji w lekkim wygięciu kręgosłupa, z rozłożonymi rękoma oraz wyprostowanymi nogami. To świetny trening dla całego ciała, i już po kilku minutach lotu odczuwa się bolesność mięśni. O sukcesie początkujących nie decyduje świetna sprawność fizyczna. W tym przypadku liczy mobilność i koordynacja ruchowa.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top