Poradnik

Ubrania robocze – w jakich branżach mają zastosowanie?

ubrania robocze ubranie do pracy gdzie kupić

Ubrania robocze są obowiązkowe w wielu branżach, ponieważ regulują te kwestie odpowiednie przepisy prawne. Pracodawca musi więc zadbać nie tylko o swobodny do nich dostęp, ale również o wysoką jakość. Muszą one zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przed różnego rodzaju substancjami chemicznymi i wpływem czynników zewnętrznych. W jakich branżach są one konieczne? Podpowiadamy. 

W jakich branżach znajdują zastosowanie ubrania robocze?

Największy wybór specjalistycznych ubrań roboczych znajdziemy do branż związanych bezpośrednio z budownictwem. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kombinezony, spodnie ochronne, kurtki robocze i wiele innej odzieży niezbędnej do zapewnienia bezpieczeństwa pracownika. Poszczególne rodzaje ubrań różnią się poziomem ochrony oraz wygodą użytkowania. Na przykład podczas prac na wysokości dużo większe znaczenie ma swoboda ruchów. Natomiast pracując przy ciężkim sprzęcie budowlanym lub bezpośrednio przy wznoszeniu elementów konstrukcyjnych, potrzebna jest specjalistyczna i maksymalna ochrona.

Odzież ochronna jest także niezbędna w branży gastronomicznej. Pracownicy są zazwyczaj ubrani w charakterystyczne, białe ubrania. Ich strój wykonany jest z grubej oraz wytrzymałej tkaniny. Chroni ich przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach jadalnych i kuchni. Są to między innymi rozgrzane piece i naczynia, a także gorące oleje rozlane na podłodze. Dlatego komplet stroju dla pracownika w gastronomii zawiera wszystkie istotne elementy, włączając w to wysokiej jakości obuwie ochronne wyposażone w podeszwę przeciwpoślizgową.

W branży medycznej potrzebna jest wysokiej jakości odzież posiadająca specjalne właściwości. Na przykład dobre buty dla personelu medycznego są impregnowane środkiem bakteriobójczym. Są także bardzo lekkie i wygodne, więc umożliwiają bezpieczne poruszanie się szybszym tempem po korytarzach ośrodka zdrowia lub szpitala. Zazwyczaj odzież medyczną można prać w wysokich temperaturach, co pozwala na efektywną dezynfekcję.

Na co zwrócić uwagę kupując ubrania robocze?

Kupując ubrania robocze, należy zwrócić uwagę na konkretne właściwości danego produktu. Warto wybierać odzież, która w pełni odpowiada naszym potrzebom i zapewnia maksimum bezpieczeństwa dla pracowników. Niebagatelne znaczenie ma marka producenta, a także zgodność z normami. Aby zapewnić pracownikom maksimum wygody, warto sięgać po odzież w rozmiarach dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby. Jest to lepszy wybór niż produkty o uniwersalnych parametrach.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top