News

Ukraina uruchomiła stronę internetową dla obcokrajowców, którzy chcą wstąpić do Legionu Międzynarodowego

legion międzynarodowy cudzoziemski ukraina wojna

Ukraina uruchomiła stronę internetową z informacjami dla obcokrajowców, którzy chcą wstąpić do Legionu Międzynarodowego, by bronić kraju przed inwazją Rosji – podał w sobotę portal RBK.

Na stronie internetowej fightforua.org znajdą się informacje dla cudzoziemców, jak krok po kroku wyjechać na wojnę z Rosją.

Twórcy witryny doradzają, by najpierw skontaktować się z ambasadą Ukrainy w swoim kraju, żeby ustalić jakie dokumenty i sprzęt są potrzebne lub zalecane.

Następnie odbywa się rozmowa z attache wojskowym i uzyskuje się wizę u konsula. Potem należy złożyć wniosek o przyjęcie do służby w ukraińskich siłach zbrojnych na podstawie kontraktu.

Na Ukrainę wróciło już z zagranicy 66 224 mężczyzn, by bronić swojego kraju przed inwazją Rosji – poinformował w sobotę na Twitterze minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

„66 224 – tylu mężczyzn wróciło z zagranicy, by bronić swojego kraju przed hordą. To ponad 12 zmotywowanych brygad bojowych! Ukraińcy, jesteśmy niezwyciężeni!” – napisał ukraiński minister obrony.

Tego samego dnia Reznikow poinformował o problemach logistycznych i zaopatrzeniowych Rosjan. „Rosjanom kończą się zasoby wojskowe na Ukrainie; nastąpi załamanie logistyczne” – ocenił.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top