Inwestycje

Ulica Matysowska w Rzeszowie przebudowana. Zakończono prace budowlane

rzeszów ulica matusowska przebudowa
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów. Prawie 11 mln zł kosztowała przebudowa ulicy Matysowskiej w Rzeszowie.

W ramach inwestycji droga została m.in. poszerzona, powstały też chodniki, jest też nowe oświetlenie.

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej związanej z oddaniem inwestycji prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, konieczność przebudowy tej drogi była zgłaszana przez mieszkańców osiedla Matysówka od momenty, kiedy zaczęto rozmawiać o przyłączeniu tej miejscowości do Rzeszowa.

Zwracano uwagę na brak chodnika, na to, że droga jest wąska i wymaga poszerzenia. Udało się te postulaty zrealizować, dziś oficjalnie oddajemy przebudowaną ulicę Matysowską, z chodnikami i oświetleniem” – dodał.

Fijołek podkreślił, że inwestycja nie była łatwa, bo Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie.

W sumie przebudowany został odcinek o długości ponad 2,3 km. Rozbudowa ul. Matysowskiej była zadaniem realizowanym w trybie zaprojektuj i wybuduj. Dlatego wybrana w przetargu firma w pierwszej kolejności musiała opracować dokumentację rozbudowy, zdobyć zezwolenie na realizację tego zadania i samą inwestycję wykonać.

Ulica Matysowska była rozbudowana od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej. Na tym odcinku wykonano jej poszerzenie do sześciu metrów, powstał chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu jest wyposażony w balustrady. Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy.

Częścią tej inwestycji była także budowa energooszczędnego oświetlenia – zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi. Koszt rozbudowy ul. Matysowskiej to prawie 11 mln zł.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top