Inwestycje

Umowa na budowę nowego odcinka drogi z Rzędzianowic do Piątkowca

mielec obwodnica umowa droga rzędzianowice piątkowiec
fot. podkarpackie.pl

52 mln zł będzie kosztować budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 z Rzędzianowic do Piątkowca na Podkarpaciu. Inwestycja ma być gotowa za 2 lata i będzie dofinansowana ze środków unijnych.

W poniedziałek została podpisana umowa z wykonawcą drogi – Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Mielca, liderem konsorcjum, które wygrało przetarg. Partnerem konsorcjum jest firma Remost z Dębicy.

Inwestycja zakłada powstanie 7 km nowej drogi wojewódzkiej, która poprowadzi z Piątkowca przez Rzędzianowice finalnie do Mielca. Trasa będzie przebiegać przez oddany w maju br. nowy most na Wisłoce oraz przez, projektowany wiadukt nad linią kolejową L25. Dzięki temu trasa połączy się z istniejącą już wschodnią obwodnicą Mielca.

Jak podkreślił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, fragment nowej drogi wojewódzkiej, który powstanie to końcowa część północnej obwodnicy Mielca.

„Po wybudowaniu tego odcinka zamkniemy w ten sposób układ drogowy wokół Mielca. Oddanie tej drogi będzie ważnym momentem w historii miasta i powiatu. Mielec czekał na takie rozwiązania komunikacyjne właściwe od powstania Specjalnej Strefy Ekonomicznej” – dodał.

Marszałek podkreślił, że samochody jadące do SSE ominą centrum miasta. Ortyl zaznaczył, że powstanie tej drogi to również przykład dobrej współpracy samorządów.

Koszt całej inwestycji to 52 mln zł. Dofinansowanie do tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego wyniesie niemal 43 mln zł.

Jak powiedział dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotr Miąso, dopełnieniem tej inwestycji będzie powstanie wiaduktu nad torami kolejowymi w Mielcu. Budowa wiaduktu będzie finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego w ramach trwającego remontu linii kolejowej L25. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top