Inwestycje

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Powodem naprawy gwarancyjne

stalowa wola obwodnica nisko

Obwodnica Stalowej Woli i Niska/Utrudnienia w ruchu. Od poniedziałku prowadzone będą naprawy gwarancyjne na obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, roboty gwarancyjne będą prowadzone na wszystkich rondach i dojazdach do nich oraz na trasie głównej.

„Wykonawca, firma Mostostal Warszawa, będzie prowadziła naprawy uszkodzonych krawężników i naprawy spękań pierścieni rond, a w kilku miejscach na trasie głównej przeprowadzi wymianę warstwy ścieralnej. Prace rozpoczną się od ronda na wysokości galerii handlowej Vivo. Koszty napraw gwarancyjnych pokrywa wykonawca” – podkreśliła Rarus.

Jak zaznaczyła, w celu ograniczenia hałasu oraz z uwagi na precyzyjność robót, prace prowadzone będą wyłącznie w dzień. Rarus zastrzegła przy tym, że prace prowadzone będą sukcesywnie na poszczególnych rondach, a nie jednocześnie na wszystkich.

W związku z prowadzonymi pracami, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W miejscu prowadzonych prac obowiązywał będzie ruch wahadłowy, zwężenie jezdni, objazdy oraz tymczasowe oznakowanie.

„Prosimy więc kierowców o stosowanie się do obowiązującego podczas robót oznakowania oraz poleceń osób kierujących ruchem. Apelujemy także, aby planując podróż uwzględniać dłuższy czas dojazdu do miejsca docelowego, a w miarę możliwości wybierać trasy alternatywne” – zaznaczyła Rarus.

Prace naprawcze potrwać mają do końca czerwca br.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top