Inwestycje

Via Carpatia ma być gotowa do 2025 r. Tak obiecuje minister Adamczyk

via carpatia budowa 2025 koniec
fot. GDDKiA

W 2025 r. ukończona zostanie budowa drogi Via Carpatia, budujemy obecnie na całym przebiegu drogę Via Baltica, realizujemy także budowę drogi ekspresowej S3 – powiedział w czwartek w rozmowie z TVP Info minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Adamczyk ocenił, że Polska jest dziś w „trudnym czasie, także dla inwestycji komunikacyjnych, także dla polskich budów” jeśli chodzi o potrzebę zabezpieczenia miejsc pracy.

„Jestem przekonany, że również i teraz przy dużym wysiłku przedsiębiorstw budowlanych przejdziemy suchą nogą przez ten najtrudniejszy moment, nie zatrzymamy budów i nie zamrozimy miejsc pracy. One są naszej gospodarce bardzo potrzebne” – powiedział minister Adamczyk.

Szef resortu podkreślił, że w perspektywie tego roku zwiększyła się już liczba inwestycji, które przełożą się na „zwiększenie liczby miejsc pracy w wykonawstwie, w biurach projektowych, wszędzie tam gdzie projektuje się, ale i produkuje na rzecz budownictwa”.

Pytany o aktualnie realizowane inwestycje Adamczyk stwierdził, że realizowany jest projekt drogi „Via Carpatia, która jest w różnych fazach, ale w realizacji. Dla tej Via Carpatii mamy zabezpieczone środki finansowe. Tam życie wre. W 2025 roku ukończona zostanie ta droga” – obiecał.

„Budujemy na całym przebiegu Via Baltica. Również realizujemy drogę ekspresową S3. Dzięki tej budowie dotrzemy do portu gazowego, ale i w okolice miejsc, gdzie przygotowujemy budowę zewnętrznego portu w Świnoujściu. Skomunikujemy też samo Świnoujście z południem Europy” – dodał Adamczyk.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top