News

Via Carpatia tematem międzynarodowej konferencji w Łężanach k. Miejsca Piastowego

via carpatia konferencja łężany
fot. podkarpackie.pl

W Łężanach koło Miejsca Piastowego, odbyła się międzynarodowa konferencja, podczas której rozmawiano o szlaku Via Carpatia. Wśród uczestników debaty byli marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch.

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne: aktualny stan rozwoju Via Carpatia oraz rozwój turystyki prorodzinnej. W tych obszarach debatowano o korzyściach, jakie województwo podkarpackie będzie miało z rozwoju korytarza transportowego, który przetnie nasz region z północy na południe.

Uczestnicy spotkania wskazywali na ogromne korzyści dla rozwoju lokalnych społeczności, po zakończeniu tej drogowej inwestycji. Mówiono także o latach zabiegów o rozpoczęcie budowy Via Carpatii oraz o jej aktualnym stanie.

Marszałek Władysław Ortyl i wicemarszałek Piotr Pilch mówili o zaangażowaniu samorządu województwa w ten projekt, które od początku było olbrzymie. Podkreślali także jego wagę dla tempa rozwoju województwa i poszczególnych gmin czy nawet sołectw, wskazując, że nowy korytarz transportowy będzie nie tylko olbrzymim ułatwieniem komunikacyjnym, ale przede wszystkim impulsem do rozwoju gospodarczego i społecznego.

Oprócz merytorycznej debaty organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla mieszkańców – występy regionalnych zespołów z Polski i Słowacji, kiermasz lokalnych produktów, degustacja potraw, a na koniec koncert.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top