Biznes

W Bratkowicach i Mrowli (gmina Świlcza) powstanie Obszar Inwestycyjny

świlcza bratkowice mrowla strefa przemysłowa obszar inwestycyjny
fot. A. Magda

Rzeszów. Rozwój przedsiębiorczości, wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw, a także wzrost innowacyjności i zwiększenie transferu nowoczesnych rozwiązań technologicznych – taką rolę ma spełniać obszar inwestycyjny, który powstanie na terenie Gminy Świlcza, koło Rzeszowa.

Dziś, w urzędzie marszałkowskim podpisano porozumienie w tej sprawie.

Strony porozumienia zobowiązały się między innymi do promocji i lobbingu na rzecz obszaru inwestycyjnego oraz poszukiwania możliwości uzyskania finansowania niezbędnych przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie obszaru. Tym porozumieniem Samorząd Województwa wraz z Partnerami potwierdzają gotowość do działania i współpracy na rzecz powstania Obszaru Inwestycyjnego. 

Obszar Inwestycyjny zostanie zlokalizowany na terenie gminy Świlcza, w miejscowościach – Bratkowice i Mrowla.

Powstanie obszaru jest odpowiedzią Samorządu Województwa Podkarpackiego na liczne zapytania ze strony inwestorów zagranicznych, zainteresowanych lokalizacją swoich inwestycji na terenie Podkarpacia. Dlatego samorząd województwa podjął działania związane z tworzeniem i rozwojem miejsc, w których inwestorzy będą mogli lokować swoje projekty, mając dostęp do terenów, na których możliwy jest ich przyszły rozwój oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry.

Teren w Świlczy obejmuje obszar 312 ha. W połączeniu z atrakcyjną lokalizacją, w bezpośrednim położeniu Rzeszowa oraz Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego z populacją przekraczającą 300 tysięcy osób, a także bliskością najważniejszych szlaków komunikacyjnych – autostradą A4 i drogą szybkiego ruchu S-19 oraz portu lotniczego Rzeszów Jasionka, czyni ten obszar bardzo atrakcyjnym, zwłaszcza dla dużych projektów inwestycyjnych.

Utworzenie Obszaru Inwestycyjnego na terenie Gminy Świlcza przełoży się na wzrost konkurencyjności regionalnej gospodarki oparty na innowacyjności i transferze technologii, poprawę możliwości inwestycyjnych, wspomaganie lokalizacji nowych inwestycji zewnętrznych, rozwój infrastruktury aktywizującej lokalną i regionalną przedsiębiorczość, a także intensyfikację współpracy sfer – naukowo-badawczej, administracyjnej oraz gospodarczej.

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top