Inwestycje

W co inwestuje Miasto i Gmina Przecław za pieniądze z Funduszu Inwestycji Strategicznych?

Przecław inwestycje 2023

Przecław. Prawie 15 milionów złotych kosztować będą tegoroczne inwestycje na terenie miasta i gminy Przecław w powiecie mieleckim.

Najważniejsza to realizacja kolejnego etapu kanalizacji i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Tuszymie i budowa zbiorników wyrównawczych w tej miejscowości oraz w Przecławiu.

Jak powiedziała burmistrz Renata Siembab, te działania są niezbędne, szczególnie po skażeniu wody, do którego doszło w listopadzie 2019 roku.

Dzięki pozyskaniu prawie 10 milionów złotych z Funduszu Inwestycji Strategicznych, realizowany będzie drugi etap kanalizacji.

Do tej pory wykonano przebicie przez Wisłokę. Około 30 gospodarstw jest już podpiętych do sieci. Ponadto pieniądze przeznaczane będą na modernizację lub wymianę urządzeń sieci wodociągowej.

Ponadto, jak poinformowała burmistrz, kolejne 2,5 miliona złotych z Funduszu Inwestycji Strategicznych zasili budowę sali gimnastycznej przy szkole w Kiełkowie.

Powstanie nowy obiekt wraz z zapleczem, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 450 metrów kwadratowych.

Projektowana sala wyposażona zostanie w najnowsze instalacje wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, wodno-kanalizacyjne oraz nowoczesną instalację grzewczą. W ramach zadania sala gimnastyczna w Kiełkowie wzbogaci się także o nowy sprzęt sportowy.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top