Inwestycje

W Dąbrówce powstała przystań kajakowa

dabrówka ulanów kajaki przystań spływy
fot. GiM Ulanów

Dąbrówka. W Dąbrówce (Gmina Ulanów) obok mostu przy rzece Tanew oddano do użytku przystań kajakową.

W ramach zadania powstała nowa altana konstrukcji drewnianej wyposażona w stoły i ławy drewniane z przeznaczeniem do rekreacji i odpoczynku oraz wyremontowana altana już istniejąca. Zostało również wydzielone i wyposażone miejsce do grillowania, a istniejący plac zabaw wzbogacił się o nowe, atrakcyjne urządzenia dla najmłodszych.

dabrówka ulanów kajaki spływy przystań

GiM Ulanów/

Obiekt został doposażony w ławki, kosze na śmieci oraz ubikację przenośną typu TOI TOI. Nabrzeże przy Tanwi  utwardzono specjalnymi płytami betonowymi ażurowymi, co znacznie ułatwi wyciągniecie kajaków z wody. Jest też miejsce przeznaczone do ich suszenia na specjalnie zamontowanych ramach metalowo-drewnianych.

Przystań kajakowa w Dąbrówce jest jednym z etapów szerszego projektu realizowanego w Powiecie Niżańskim, który uatrakcyjni ofertę turystyczną gminy Ulanów i Powiatu Niżańskiego.

Organizowane spływy kajakowe po rzece Tanew i aktywny wypoczynek nad wodą w Dąbrówce od przyszłego sezonu nabiorą nowego charakteru. Kolejne etapy szlaku kajakowego zostaną zrealizowane w przyszłym roku w Harasiukach, Dąbrowicy i Sierakowie.

Inwestycja w całości została dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach projektu „Niżański Szlak Kajakowy”. Przystań powstała dzięki współpracy Gminy i Miasta Ulanów z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dąbrówce, która złożyła wniosek na  projekt do Lokalnej Grupy działania „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

źródło: GiM Ulanów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top