Inwestycje

W Dębicy powstanie kolejny park kieszonkowy. Miasto szuka wykonawcy

park kieszonkowy dębica

Dębica/Park kieszonkowy. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji na utworzenie parku kieszonkowego przy ul. Rzeszowskiej i ul. T. Kościuszki w Dębicy.

Ogłoszenie o zamówieniu pojawiło się w dniu dzisiejszym.

Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Dębica.

Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: Opracowanie dokumentacji na utworzenie parku kieszonkowego przy ul. Rzeszowskiej i ul. T. Kościuszki w Dębicy (2).

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej budowy Parku Kieszonkowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zamkniętym zbiornikiem retencyjnym oraz obiektami małej architektury w ramach zadania „Adaptacja miasta Dębica do zmian klimatu”, na dz. nr ewid. 303/1, 304/2, 303/4, 302 obr. 4 położonych przy ul. Rzeszowskiej i ul. Tadeusza Kościuszki w miejscowości Dębica

Szczegółowo zakres zamówienia obejmuje:

1. Wykonanie projektu zagospodarowania terenu obejmującego:

1.1. centralny plac z suchą fontanną o powierzchni około 14 m2, z nawierzchni utwardzonej z płyt granitowych o pow. łącznej 169,08 m2 oraz pomieszczeniem podziemnym maszynowi wraz z niezbędnymi instalacjami: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, wentylacyjną, ew. grzewczą.

1.2. podziemny zbiornik retencyjny na wody opadowe składający się z trzech zbiorników walcowych o średnicy około dn2600 mm i długości około 20,00 m, separatora substancji ropopochodnych, osadnika, pompowni wraz z rurociągiem tłocznym (ciśnieniowym), punktów czerpalnych wraz z niezbędnymi instalacjami: kanalizacyjną, elektryczną, alarmową. Należy zaprojektować zbiornik napełniany woda z kanalizacji deszczowej odprowadzaną z Rynku do Potoku Kawęckiego przez nowoprojektowane wpięcie. Zamawiający przewiduje wykonanie włączenia do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej. Należy zaprojektować umiejscowienie zbiorników poza obrębem niecki suchej fontanny. Łączna objętość zbiornika retencyjnego obligatoryjnie ma wynosić 318 m3.

1.3. lokalizację elementów małej architektury jak ławki, kosze na odpady, pojemniki na odchody zwierzęce, tablice informacyjne. Elementy małej architektury powinny być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Należy zaprojektować dodatkowe ławki przy stoku nieuwzględnione w koncepcji. Szczegóły lokalizacji omawiane na etapie konsultacji z Zamawiającym.

1.4. lokalizację ścieżek pieszo – jezdnych. Nawierzchnia placów i ścieżek powinna być wykonana z nawierzchni poliuretanowej przepuszczalnej w 100% dla wody o pow. 254,50 m2 pozwalającej na swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnościami oraz zamontowane specjalne pasy prowadzące, które są ułatwieniem oraz udogodnieniem dla osób niewidomych. Obrzeża z kostki granitowej,

1.5. rozbiórkę konstrukcji tablic reklamowych,

1.6. oświetlenie terenu – wymiana istniejącego oświetlenia w uzgodnieniu z Zamawiającym,

1.7. projektowaną zieleń obejmującą roślinność zadarniającą (okrywową), rabaty z nasadzeniami – roślinność ozdobną, trawniki, nasadzenia drzew liściastych i krzewów, zakres niezbędnych wycinek drzew zgodnie z dokumentacją opracowaną z wymogami Standardu Ochrony Drzew i Innych Form Zieleni w Procesie Inwestycyjnym (SODIZ 001:2021),

1.8. pozostawienia istniejącego budynku handlowo-usługowego.

2. Opracowanie koncepcji i uzyskanie pozytywnej opinii Zamawiającego.

3. Wykonanie projektów z uwzględnieniem wymagań dostępności dla osób o szczególnych wymaganiach, z uwzględnieniem dostosowania nawierzchni i krawężników, które pozwalają na swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnościami.

4. W przedmiocie umowy należy przyjąć rozwiązania, aby osiągnąć niżej wymienione wielkości:

  • Powierzchnia terenu – 2197 m2
  • Powierzchnia projektowanych terenów zielonych – 330,89 m2
  • Powierzchnia utwardzona nieprzepuszczalna – 169,08 m2
  • Powierzchnia nawierzchni przepuszczalnej – 254,50 m2
  • Powierzchnia zabudowy – 20,00 m2
  • Powierzchnia biologicznie czynna – 1753,42 m2
  • Powierzchnia zatrzymania i retencjonowanie wód opadowych – 4 170,00 m2
  • Objętość zbiornika retencyjnego – 318 m3

Termin składania ofert: 2024-10-28 10:00

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top