Poradnik

W jaki sposób model SaaS odmienił programy kadrowo płacowe?

W jaki sposób model SaaS odmienił programy kadrowo płacowe? 1

Rozwój technologii informacyjnej przekształca świat na wielu płaszczyznach. Zmiany nie ominęły także tzw. oprogramowania ERP, przeznaczonego do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Na rynku pojawiły się systemy, które zostały zaprojektowane zgodnie z modelem SaaS (ang. Software as a Service). Rozwiązanie to ma na celu maksymalnie uprościć proces wdrożenia danego oprogramowania, jak również zmniejszyć koszty leżące po stronie Klienta. Dlaczego oprogramowanie SaaS stanowi przyszłość systemów kadrowo płacowych?

Model SaaS to gwarancja korzyści

Wśród licznych zalet, którymi cechuje się model SaaS, warto podkreślić przede wszystkim możliwość jego natychmiastowego wdrożenia. Wynikające z tego korzyści przynoszą wymierne oszczędności, zarówno w zakresie finansowym, jak i stopniu zaangażowania pracowników w procedury zaimplementowania systemu. Na pracodawcy nie spoczywają już koszty, związane z potencjalną modernizacją i konserwacją systemu oraz zasobów. Oprogramowanie oparte o model SaaS, charakteryzuje się także najwyższymi standardami bezpieczeństwa – to na dostawcy oprogramowania spoczywa obowiązek spełnienia wszystkich wymaganych standardów ochrony danych użytkownika.

W jaki sposób oprogramowanie, zbudowane w oparciu o model SaaS, przyczynia się do bezpieczeństwa przechowywanych informacji oraz danych wrażliwych? Kluczową rolę odgrywa nabyte doświadczenie, kompetencja i wiedza, którymi dysponują specjaliści, odpowiadający za dostarczenie rozwiązań bezpiecznych i najwyższej jakości. Model SaaS gwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych danych oraz zmniejsza wydatki, związane z wykonywaniem kopii zapasowych oraz zabezpieczeniem wykorzystanego systemu i sprzętu.

Model SaaS generuje zauważalne oszczędności

TETA Air - Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej

TETA Air – Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej

Jedną z największych zalet, którą gwarantuje wdrożenie systemów, zbudowanych o model SaaS, jest możliwość dokładnego przewidzenia poniesionych w przyszłości kosztów, związanych ze stałą opłatą abonamentową. Dzięki takiej formie rozliczenia, zauważalne gołym okiem stają się oszczędności, związane z odejściem od kosztów jednorazowej licencji, zakupu i serwisu niezbędnego sprzętu np. serwerów, baz danych oraz systemów komputerowych. Nie zachodzi również konieczność utrzymywania rozległego działu IT, który byłby odpowiedzialny za zachowanie infrastruktury w dobrym stanie.

Odpowiedzialność ta spoczywa na dostawcy oprogramowania. Zakres świadczonych usług określa treść tzw. umowy SLA (Service Level Agreement), szczegółowo opisującą wymogi względem zachowania terminowości i rzetelności. Aby wybrany usługodawca cechował się niezawodnością, warto postawić na firmę, dysponującą niezbędnym zapleczem technologicznym.

Najlepszy model SaaS? Tylko z TETA-AIR

Produkt TETA-AIR to jeden z wiodących usług, opartych o model SaaS. Ten nieustannie rozwijany program kadrowo płacowy gwarantuje kompleksową obsługę działu HR & Payroll. Już dziś zapoznaj się z ofertą oprogramowania TETA i przekonaj się, że zarządzanie działem kadr i płac może być wygodniejsze niż kiedykolwiek.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców Śląskich 7a, 53-332 Wrocław

lub na naszej stronie: www.Teta-Air.pl

Źródło: TETA Air – Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top