News

W Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne

forum ekonomiczne karpacz gołębiewski
fot. podkarpackie.pl

W Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne. Jubileuszowa XXX edycja rozpoczęła się we wtorek 7 września. Drugiego dnia forum w jednej z debat uczestniczył wicemarszałek Piotr Pilch.

„Nowa rzeczywistość, nowe formy wykluczenia” – to temat panelu, w którym wziął udział. Dyskusja dotyczyła form wykluczenia z jakimi mamy do czynienia w nowej, covidowej rzeczywistości, w szczególności na terenach wiejskich.

Debata dotyczyła między innymi wykluczenia cyfrowego dzieci w kontekście zdalnego nauczania. Wicemarszałek Piotr Pilch mówił o tym jak w czasie pandemii z problemami zdalnego nauczania poradziliśmy sobie na Podkarpaciu. Podkreślał zaangażowanie wielu osób oraz instytucji, które angażowały się w to, aby ułatwić dzieciom taką naukę.

Wicemarszałek Pilch mówił również o innych obszarach wykluczenia, szczególnie w kontekście mieszkańców wsi i wsparciu, jakie płynie na podkarpacką wieś w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jak wyliczył wicemarszałek z PROW nasz region otrzyma w sumie w ramach perspektywy 2014-2020 oraz dodatkowych dwóch lat tzw. okresu przejściowego 1 mld 300 mln złotych. Podsumowując spotkanie, uczestnicy panelu mówili jak walczyć z wykluczeniem w różnych obszarach życia.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu rozpoczęło się we wtorek od stałego wydarzenia – prezentacji „Raportu SGH i Forum Ekonomicznego 2021”, który był opracowywany przez ostatni rok przez naukowców tej uczelni.

W prezentacji wzięli udział: rektor SGH, dr hab. Piotr Wachowiak, wicepremier Piotr Gliński oraz prof. Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Organizatorem Forum Ekonomicznego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. W tym roku uczestnicy wydarzenia maja do wyboru kilkanaście różnych bloków tematycznych i ponad trzysta debat. W Karpaczu oprócz polityków, spotykają się też szefowie i przedstawiciele czołowych polskich spółek, instytucji uczelni, a także samorządowcy różnego szczebla. Hasło przewodnie tegorocznej edycji wydarzenia brzmi: „Europa w poszukiwaniu przywództwa” i ma związek z wyzwaniami, jakie przyniosła pandemia w różnych dziedzinach naszego życia.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top