News

W Krośnie trwa nabór na bezzwrotne dotacje na wymianę starych pieców

krosno piec dotacja dofinansowanie

Krosno/Dofinansowanie. Krośnieński Holding Komunalny z Krosna ogłosił nabór do programu bezzwrotnych dotacji na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Budżet programu wynosi ponad 76,5 tys. zł.

Jak poinformował PAP prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Janusz Fic, program adresowany jest do osób, które chcą wymienić stary piec na m.in. piec gazowy, pompę ciepła lub inne źródło ogrzewania. Uprawnionymi do skorzystania z programu dofinansowań są m.in.: właściciele budynków jednorodzinnych, spółdzielnie mieszkaniowe lub wspólnoty mieszkaniowe.

Jak wyjaśnił Fic, zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej, KHK jest zobowiązany do corocznego uzyskania oszczędności energii poprzez zrealizowanie inwestycji służących poprawie efektywności energetycznej.

Inwestycje, które otrzymają dofinansowanie muszą być zrealizowane do końca grudnia br. Fic wymienił, że dotację można uzyskać na wymianę dotychczasowego źródła ciepła na m.in. kocioł na biomasę, gaz, olej opałowy lub na instalację pompy ciepła.

Ile wynosi dofinansowanie?

Kwota otrzymanego dofinansowania uzależniona jest od rodzaju wymienianego źródła ciepła oraz od wieku budynku. Jak podał prezes KHK, dotacja wyniesie na przykład – do 800 zł na wymianę starego pieca na piec kondensacyjny lub ok. 1800-2000 zł na zakup i montaż pompy ciepła.

Dofinansowanie z programu realizowanego przez Krośnieński Holding Komunalny może łączyć się z programem „Czyste powietrze”.

Według szacunków, planowana ilość energii, która zostanie zaoszczędzona, dzięki realizacji programu KHK wyniesie ok. 80 toe (tona oleju ekwiwalentnego).

Kwota przeznaczona przez KHK na program wynosi ponad 76,5 tys. zł.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top