Inwestycje

W Leżajsku zamknięto trzy ulice w związku z prowadzonymi tam inwestycjami

leżajsk kanalizacja budowa

Leżajsk/kanalizacja. Inwestycje wodno-kanalizacyjne prowadzone w Leżajsku powodują utrudnienia dla mieszkańców i kierowców.

Od dziś zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice Żwirki i Wigury, Mickiewicza i Blacharska.

Rozpoczynają się tam prace ziemne związane z budową sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej.

Wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Utrudnienia mogą potrwać do połowy października.

Inwestycja jest częścią dużego projektu, w ramach którego powstanie w Leżajsku łącznie 8,5 kilometra sieci wodno-kanalizacyjnej. To zadanie jest oczekiwanym nie tylko przez mieszkańców i posiadaczy tamtejszych gruntów ale lokalnych samorządów, wpływa bez wątpienia na rozwój Leżajska, powiatu ale i całego regionu, a co dalej idzie województwa. Wpłynie także na atrakcyjność tego obszaru , na wielu płaszczyznach. Program Polski Ład właśnie w takich działaniach wspiera i pomaga samorządom. Wspaniale ze środki z tego programu służą zrównoważonemu rozwojowi województwa podkarpackiego – tak komentuje tą inwestycję Kamila Piech, radna Województwa Podkarpackiego.

Prace obejmują głównie obszary poscaleniowe, na których powstają osiedla mieszkaniowe. Tereny te są przygotowywane pod budowę domów.

Wartość inwestycji wodno-kanalizacyjnych w Leżajsku dofinansowanych z funduszu Polski Ład wynosi ok. 7 milionów złotych.

Jest szansa, że prace zakończą się w listopadzie, kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie planowano.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top