Inwestycje

W Małej zakończono budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP)

mała remiza osp

Mała. W Małej zakończono budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP).

Nowy, piętrowy budynek ma powierzchnię ponad 216 m2. Będzie stanowił miejsce zbiórki i wyjazdu strażaków ochotników do akcji ratowniczych.

W remizie znajdują się nie tylko pomieszczenia na sprzęt strażacki, ale są tu też pomieszczenia socjalne, sanitarne oraz świetlica. W garażach jest miejsce na dwa samochody gaśnicze i wyposażenie ratowników.

Budowa remizy trwała od 2019 roku. Podzielona była na 3 etapy. Całkowity koszt wraz z zagospodarowaniem otoczenia wyniósł ok. 1 milion 200 tysięcy zł. Wykonawcami kolejnych etapów budowy byli: Remontowo-Wytwórcza Spółdzielcza Pracy POKÓJ Ropczyce, ASBUD Firma Remontowo Budowlana Andrzej Stasiowski z Glinika oraz Firma Usługowo Handlowa KRIS-BUD Krzysztof Leszczak ze Strzyżowa.

Nowa remiza służyć będzie wszystkim mieszkańcom sołectwa Mała. W budynku mieści się również sala na 40 osób, która wykorzystywana będzie do celów szkoleniowo-socjalnych m.in. seniorów, członkiń Koła Gospodyń Wiejskich oraz piłkarzy miejscowego Ludowego Zespołu Sportowego.

30 września br. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Ropczycach. Poprzedzona została wizytą w terenie burmistrza Bolesława Bujaka wraz z radnymi, podczas której radni dokonali odbioru nowego budynku OSP. Oficjalne poświęcenie i oddanie do użytku remizy odbędzie się w niedzielę 9 października.

źródło: UMiG Ropczyce

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top