Inwestycje

W Mielcu otwarto najnowocześniejsze przedszkole w regionie

mielec przedszkole 20 miejskie nowoczesne otwarcie ortyl
fot. podkarpackie.pl

Niemal 16 milionów złotych wyniósł koszt budowy Przedszkola Miejskiego nr 20 w Mielcu – najnowocześniejszej placówki tego typu w naszym regionie. Oficjalnego otwarcia dokonał dziś prezydent Mielca Jacek Wiśniewski oraz marszałek Władysław Ortyl.

Budynek to innowacyjna konstrukcja, wyposażona w odnawialne źródła energii, którego budowa została dofinansowana w związku z realizacją planów niskoemisyjnych w ramach RPO WP 2014-2020.

Otwarciu towarzyszyło uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Zarząd województwa rozdysponował środki na tzw. budynki pasywne.

– Ten nowoczesny obiekt pokazuje w jaki sposób należy myśleć przy podejmowaniu decyzji związanej z inwestycjami. Należy wspomnieć nazwisko śp. prezydenta Daniela Kozdęby, który rozpoczynał tę inwestycję. Prezydent Fryderyk Kapinos zdecydował ogłoszeniu przetargu i rozpoczął starania i środki zewnętrzne. Następnie prezydent Jacek Wiśniewski, nie mając pewności, że dofinasowanie zostanie udzielone, zrealizował inwestycje. Takie świadome ryzyka w życiu samorządowców, należy czasem podejmować, by finalnie cieszyć się z ich realizacji – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Na dofinansowanie projektów wstępnie przeznaczonych było  12 milionów złotych.  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i wymogi spełniło aż siedmiu wnioskodawców. W związku z tym Zarząd zdecydował o zwiększeniu kwoty dedykowanej tym projektom na ponad 15 mln zł, wykorzystując wszystkie dostępne wówczas w działaniu wolne środki. Pozwoliło to na przyznanie dofinansowania na realizację 3 projektów, a wśród nich Przedszkola Miejskiego nr 20 w Mielcu.

Przedszkole Miejskie nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Mielcu funkcjonowało wcześniej w budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu. Dzięki budowie nowego budynku, zyskało nowe oddziały dla dzieci w wieku 3-6 lat, to także szansa na dodatkowe zatrudnienie nauczycieli, pomocy nauczycieli oraz woźnych oddziałów. W ramach wyposażenia sal, przedszkole zyskało w pełni przystosowaną salę świateł, w której możliwe będzie prowadzenie terapii dobieranej indywidualnie do potrzeb dziecka.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top