Inwestycje

W Nowej Grobli trwa budowa mostu kolejowego nad Lubaczówką

Trwa budowa mostu kolejowego nad Lubaczówką w Nowej Grobli
fot. PKP PLK

Na linii kolejowej 101 Munina – Hrebenne trwa budowa nowego mostu kolejowego nad Lubaczówką w Nowej Grobli. Usprawni to podróż z Podkarpacia na Lubelszczyznę.

Stalowa konstrukcja zastąpi jednoprzęsłowy obiekt z 1949 roku. Zdemontowano już stary most. Na brzegu przygotowywane są fundamenty nowych przyczółków.

Jednocześnie w Lubaczowie postępują prace przy przebudowie mostu nad rzeką Sołotwą. Polskie Linie Kolejowe wykorzystają tam obiekt uzyskany przy przebudowie linii w Pszczynie.  Stalowe konstrukcje mostów z Nowej Grobli i Lubaczowa pozostaną w regionie. PLK przekazały obiekty Gminie Lubaczów. Będą prezentowane w muzeum kolejnictwa na stacji Basznia.

Poza przebudową mostów na linii Munina – Hrebenne remontowany jest tor  na szlaku Horyniec Zdrój – Werchrata. Prace pozwolą zlikwidować ograniczenia prędkości i usprawnią przejazd pociągów. Na inwestycję przeznaczono 31 milionów zł ze środków własnych PLK.

Linia kolejowa Munina – Hrebenne to trasa dawnej Kolei Jarosławsko–Sokalskiej. Pierwszy pociąg z Jarosławia do Sokala  przejechał 6 czerwca 1884 roku.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top